Google autorství je pro jedny velká neznámá, pro další již dlouhodobý kamarád. Někdo říká, že jej nepotřebuje a nebo že jej nechce. Někdo zase říká, že není důvod proč si svůj web nepropojit se svou osobou a budovat si kvalitní autor rank. Ať je váš názor na tuto funkci od Googlu jakýkoliv, tak dnešní článek vám ukáže, kam až se google autorství rozšířilo.

Autor jako PLUS

Propojení autora s vlastní tvorbou, je jistě plus. Ať již z pohledu vytvoření si svého obecenstva, či vyšších prokliků. Ovšem teď propojení autorství nabývá ještě jednoho rozměru a to „ochrany“ vaší tvorby. Spíše než tvorby, bych měl říci fotek. Google vaše fotky neochrání před tím, aby je někdo z vašeho webu stáhl, to ne. Ale při prohlížení obrázků na googlu, se zobrazíte jako autor daného obrázku, tak že je pro případného zájemce fotky, snadnější vás kontaktovat. Někdo může namítnou, že stačí, když přijde dotyčný člověk na web a tam si autora dohledá. Jen že v dnešní době jsou lidi líní a chtějí mít vše rychle a hned. Proto je pro ně tento způsob snadnější a upřímně, ne všechny weby mají u každé fotky uvedeného autora, aby se mohl zájemce zeptat, zdali může fotku použít. Tak že autorství to vyřeší za vás.

Vše má své ale

I přesto, že propojíte své obrázky se svým autorstvím nikdo vám nezaručí, že při použití vašich fotek, budete uveden jako autor. Další věcí je, že když budete mít v článku více fotek od více autorů, tak se u všech fotek bude zobrazovat jako tvůrce fotek, tvůrce onoho článku. Toto se mi zdá dosti nedomyšlené, ale zase trochu pochopitelné. Jelikož by jste nějak museli googlu pomocí nějaké značky vědět, kdo je autorem fotky. Proto doufám, do budoucna google tuhle funkci vylepší.

Jaký je efekt

Zobrazení autora fotky u prohlížení obrázku googlu

Náhled autorství u obrázků googlu

Jak je v náhledu vidět, přibude odkaz na google plus profil autora. V náhledu je i vidět, že google zmiňuje, že je to autor stránky a ne obrázku, tak že je to jenom předpoklad, že autor webu je stejný jako autor fotky.

Zkušenosti

Osobně od propojení tohoto webu se svým google+ účtem, jsem zaznamenal jak nárůst návštěvnosti, tak hlavně i častější zobrazování mého profilu. Tak že určitě nějaké % lidí, zajímá, kdo za tvorbou stojí, ať již jde o fotky nebo články. Proto vám doporučuji, aby jste si autorství na svůj web dali taky, dostanete se více do podvědomí lidí a také si budujete nějakou prestiž u vyhledávače. Jak na propojení jsem již článek psal.

2 komentáře k článku “Google autorství v google obrázcích

 1. Má to tři zásadní ale, o kterých se raději nemluví.

  Za prvé používá Google authorship k získání hromady citlivých osobních dat, které mu uživatelé dají na zlatém podnose. S ohledem na širší kontext přístupu Google k soukromí v posledních letech jasné NE!

  Za druhé sám Google má velmi závažný problém s indexováním duplicitních článků, kopií, rozkradených materiálů. Přitom již podle data publikace a indexace a obecně obsahu webu jde velice snadno zjistit, co je kopie a co originál. Stále v SERPu vidím agregátory, zloděje a další šmejd. Proč?

  Za třetí Google Images je geniální nástroj, který výrazně usnadnil a zároveň prokazatelně zvýšil míru kradení fotek. Používá velmi ošidný hotlinking, umožňuje obrázky v plné velikosti stahovat přímo z vyhledávání (aniž by uživatel navštívil web) a hlavně hláška „obrázky MOHOU být chráněny autorskými právy“ je doslova výsměch. Všechna autorská díla přece jsou chráněna a NESMÍ se volně používat, není li výslovně uveden opak! Google to však obrací tak, že naopak jsou chráněna jen někdy! Místo nějaké náplasti v podobě authorship raději dávám na všechny fotky vodoznak s autorem, je to mnohem účinnější. Diskuze o „nemožnosti“ kontaktovat autora či neznalosti práv a podobné výmluvy pak jaksi nemohou nastat.

  • admin Autor článku 25.6.2014 v 15.05 říká:

   O těchto ale, jsem psal zde v článku Nastavení autorství. Je jasné, že když někdo bude chtít stáhnout fotku, tak to udělá, ať je sebe více chráněná. To samé je ohledně textů, jen jsem tímto chtěl říci, že je mnohem snazší pro ty, kteří chtějí znát autora, jej zjistit. Ovšem ten kdo chce, si vždy autora dokáže dohledat.

   Jinak se vším, co jste napsal souhlasím. Bohužel Google je gigant a ten už se velice těžce mění. Chtělo by to nějakou konkurenci, která nikdy v žádném oboru neškodí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation