Není to tak dávno, co jsem psal o tom, jak si zřídit autorství na svém webu a dát tak lidem vědět, kdo stojí za daným webem. Ovšem včera John Mueller napsal na google+, že se zobrazování autorství mění. Změna se má týkat zobrazované fotky a počtu kruhů, v kterých je daný autor zařazen. Ano jediné co se tedy po změně zobrazí, bude jen jméno autora. Když jsem se tuto novinku dozvěděl, tak jsem se zamyslel, jaké to má výhody a nevýhody. Nakonec jsem tohle zamyšlení sepsal do jednoho uceleného celku, kterým má být tento článek.

Pokračovat na článek

Google autorství je pro jedny velká neznámá, pro další již dlouhodobý kamarád. Někdo říká, že jej nepotřebuje a nebo že jej nechce. Někdo zase říká, že není důvod proč si svůj web nepropojit se svou osobou a budovat si kvalitní autor rank. Ať je váš názor na tuto funkci od Googlu jakýkoliv, tak dnešní článek vám ukáže, kam až se google autorství rozšířilo.

Pokračovat na článek

wordpress_4_0Již nějakou dobu, pokud pravidelně aktualizujete, vám běží web na WordPressu verze 3.9.1. Ovšem jistě si říkáte, co bude nového a zajímavého v krásně kulaté verzi 4.0, která si o to přímo říká. Přestože, tvůrci již vydali spousty vylepšení již v předešlých verzí, tak i v této verzi se najde několik vychytávek a pro vývojáře velice příjemná změna. Nová verze má ohlášené vydání na 25. srpna. To jsou již jen dva měsíce do vydání.

Pokračovat na článek

githubGitHub je jeden z několika projektů, kde můžete ukládat své verze vytvářených projektů. Říkáte si, asi proč takovýto projekt využívat, výhody jsou minimálně hned tři. Máte vše přehledně roztříděné, podle verzí. Můžete si zobrazit, jaké změny jste v jaké verzi či vybraném souboru provedli. Posledním a podle mě nejhlavnějším důvodem je, že váš projekt, je veřejně dostupný, pro vaše uživatele. Mohou si klidně stáhnout i starší verzi a hlavně, když víte jak GitHub vám pomáhá v aktualizaci vašeho projektu u všech uživatelů. Pokračovat na článek

uvodni_autorshipGoogle Authorship, ať již jste toto slovní spojení slyšeli anebo ne, určitě zbystřete a pročtěte si tento článek. Authorship od Googlu je jednoduché a efektivní propojení autora s jeho obsahem, který vytváří na internetu. Toto projení je výhodné pro obě strany, google lépe vyfiltruje kvalitní obsah a vy získáte zajímavější zobrazení ve vyhledávání.

Pokračovat na článek