uvod_wordpress_38Není to zas tak dávno co jsem psal o tom, že již se pracuje na nové verzi populárního redakčního systému WordPress a to již s pořadovým číslem 3.8. Tato verze má být jedinečná tím, že se snaží do samotného jádra zakomponovat několik pluginů, které již nějakou dobu vývojáři vyvíjí a zatím nové funkce vytvářeli jen jako pluginy, aby se mohly odladit chyby. Nyní již bude většina změn v samotném jádře a to znamená, že se již bude týkat všech. Pojďme se tedy podívat jaké novinky z minulého výčtu zůstávají a kdy se dočkáme finální verze.

Pokračovat na článek

Již je to dávno co jsem psal o tom, jak si vytvořit vzhled na sociálních sítích, který nejen že zaujme, ale uživatele i informuje (kontakt,informace o stránce, atd.). Návrh vzhledu se týkal dvou hlavních sociálních sítích a to Google+ a Facebooku. Facebooku žádnou radikální změnu ve vzhledu od té doby neudělal ovšem dneska Google začal nasazovat nový vzhled profilů na své sociální síti. Úvodní obrázek je menší a je vidět celý, což je podle mě správně.  Bohužel vždy se dají najít jak klady, tak i zápory pojďme si to tedy shrnout.
Pokračovat na článek

Wordpress 3.8 úvodNení to ani tak dávno, co nám byl představen nový WordPress s číslem 3.7 . V tomto wordpressu se sice událo dost radikálních změn, ale většina z nich je v kódu, do kterého běžný uživatel nevidí. Ovšem wordpress 3.8 má přinést ještě mnohem více změn a to především ve vzhledu, tak že si na své přijdou i samotní uživatelé, kteří jenom píšou články. Jaké změny se tedy chystají a proč vlastně? To je tématem dnešního článku.

Pokračovat na článek