Není to zas tak dávno co jsem psal o tom, že již se pracuje na nové verzi populárního redakčního systému WordPress a to již s pořadovým číslem 3.8. Tato verze má být jedinečná tím, že se snaží do samotného jádra zakomponovat několik pluginů, které již nějakou dobu vývojáři vyvíjí a zatím nové funkce vytvářeli jen jako pluginy, aby se mohly odladit chyby. Nyní již bude většina změn v samotném jádře a to znamená, že se již bude týkat všech. Pojďme se tedy podívat jaké novinky z minulého výčtu zůstávají a kdy se dočkáme finální verze.
Již je to dávno co jsem psal o tom, jak si vytvořit vzhled na sociálních sítích, který nejen že zaujme, ale uživatele i informuje (kontakt,informace o stránce, atd.). Návrh vzhledu se týkal dvou hlavních sociálních sítích a to Google+ a Facebooku. Facebooku žádnou radikální změnu ve vzhledu od té doby neudělal ovšem dneska Google začal nasazovat nový vzhled profilů na své sociální síti. Úvodní obrázek je menší a je vidět celý, což je podle mě správně. Bohužel vždy se dají najít jak klady, tak i zápory pojďme si to tedy shrnout.
Pokračovat na článek
Není to ani tak dávno, co nám byl představen nový WordPress s číslem 3.7 . V tomto wordpressu se sice událo dost radikálních změn, ale většina z nich je v kódu, do kterého běžný uživatel nevidí. Ovšem wordpress 3.8 má přinést ještě mnohem více změn a to především ve vzhledu, tak že si na své přijdou i samotní uživatelé, kteří jenom píšou články. Jaké změny se tedy chystají a proč vlastně? To je tématem dnešního článku.
Již jednou jsem na blog přidal několik mnou vytvořených herních ikon. Jelikož jsem měl chvíli čas a chtěl jsem se odreagovat a něco přiučit, tak jsem vytvořil další set, pro hry, který buď nedávno vyšly a nebo jsou dosti oblíbené. Pokračovat na článek
Brute force attack (v českém překladu – Útok hrubou silou), tento útok využívá systematického testování možných kombinací. Což znamená, že se snaží generovat heslo a uživatelské jméno a heslo. Hesla generuje buď z daného seznamu a nebo z určitých kombinací. Buď tedy zkouší základní hesla (heslo,123456789, heslo123, atd.) nebo ví, že heslo je třeba 12 místní, tak zkouší všechny možné kombinace. Proto název útok hrubou silou, jelikož zde neustále útočník posílá dotazy na server, zdali je kombinace správná, tím server dosti vytěžuje a také je tu určitá šance, že heslo a uživatelské jméno může uhodnout. Prvním pravidlem, jak ztížit uhodnutí uživatelského jména a hesla, je nemít základní uživatelské jméno (admin, administrátor). Dalším pravidlem je, že si nedáváme jednoduchá hesla, jak si vytvořit silné heslo zjistíte v předchozím článku. Už jen tímto zajistíte, že z velké pravděpodobnosti útočník vaše přihlášení neprolomí. Ovšem nevyřešil se druhý problém a to přetěžovaní serveru. Proto si dneska ukážeme, jak zamezit takovému útoku na redakční systém wordpress.