Tak už i Seznam má konečně alternativu k Search Console od Googlu (dříve Webmaster tools). Lidé už dlouho volali po takovéto službě a nyní je již spuštěna v Beta verzi. Není tam tedy zatím moc věcí, ale základní informace se dozvíte a určitě přibudou další. Zatím tedy na stránce Seznam reportéru zjistíte pouze počet stránek s chybami,přesměrováním, v indexu a v paměti Seznam BOTa.

Přidání webu

Pro získání informací o vašem webu je nutné napřed web přidat do administrace Seznam webmasteru. Aby jste se vůbec do této administrace dostali je nutné se přihlásit účtem od Seznamu. Následně už jen zvolíte v rozbalovacím seznamu vlevo nahoře „Přidat web“.

Zadáte potřebnou URL adresu webu a následně vám jsou nabídnuty dvě možnosti ověření webu. Buď pomocí nahrátí vygenerovaného souboru do kořenového adresáře webu a nebo pomocí meta tagu do hlavičky webu. Po ověření webu jedním z těchto způsobů se vám zobrazí statistika i s grafy. Tyto údaje začínají dnem, kdy jste web přidali. Tedy je dobré, si web přidat co nejdříve, aby jste mohl sbírat údaje.

Ukázka informací o webu Seznam

Ukázka statistik Seznam webmaster

Seznam webmaster statistiky dne

Náhled detailu statistik za den

Bohužel pro získání detailnější informací, třeba jako seznamu chybových stránek, nebo seznamu ostatních stránek se přes webové rozhraní nelze dostat. Pro tento účel je tu API, které je ovšem také limitováno a to na prvních 1 000 výsledků. Jak získat data pomocí API je popsáno v dokumentace Seznam webmaster a nebo si můžete přečíst článek o mnou vytvořeném online nástroji.

Co říkáte vy na Seznam webmaster? Využíváte jej, je něco co by jste v něm chtěli přidat, ať pomocí API nebo přímo do webové administrace? Já osobně jsem rád, že mám aspoň nějaké informace, i když přes API a ještě omezené na prvních 1 000.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation