Logo Skype

V dřívějších letech bylo in si psát přes email, bylo to velmi rychlejší než si psát dopisy. Výhoda emailů je, že máte i zpětnou korespondenci pěkně při ruce a to, i když přijdete na jiný pc, jelikož všechny emaily jsou na vaší emailové schránce. Poté se začalo využívat ICQ, které umožňovalo komunikovat v reálném čase, tedy chatovat. Historie tohoto chatu byla ovšem přístupná jen z vašeho PC a také byla snadno dosažitelná (nebyla nějak chráněna). V dnešní době se nejvíce využívá program Skype, který již nějakou chvíli vlastní společnost Microsoft. To zdali je to dobře nebo špatně je každého názor, ale i programu Skype je vaše historie konverzace ukládá na vaše PC. Tudíž u ICQ a Skype při přeinstalaci PC přijdete o celou historii, která se někdy hodí. Ale teď k problému, který budeme řešit v tomto článku. Zaregistrovali jste si skype účet, přihlásili se a zadali jste, automatické přihlášení. Díky tomu již po vás Skype nechce pokaždé vyplňovat heslo. Tato možnost je sice pohodlnější, ale není moc bezpečná, prvním problémem je že, když někdo bude u vašeho PC může se k vašemu skype účtu dostat velmi snadno. Druhý problém je, že když uděláte reinstalaci operačního systému nebo se budete chtít přihlásit na jiném počítači, nejspíše si nevzpomenete na heslo. Je možné si zaslat obnovu hesla na email, ale co když už tento email nemáte a nebo si nepamatujete heslo? Nebojte ani v této situaci není vše ztraceno.

Pokračovat na článek

logo-seznam

Není tomu tak dávno, co seznam upravil stránku, kde se zobrazovali výsledky vyhledávání. Dříve bylo v dolní části stránky stránkoví, kde byla možnost si vybrat i určitou stránku, dnes je tomu již jinak a naleznete zde již jen odkazy na další a předchozí stránku. Podle mě je tato změna k horšímu jelikož, když si budu chtít zkontrolovat, zdali můj web nestoupl v pozicích budu se muset proklikávat skrze tlačítko „Další strana“. Dříve stačilo přejít třeba na třetí stránku a přímo se podívat. Dále jsou znevýhodněné weby, které jsou až na dalších stránkách, protože většina uživatelů se k nim ani neprokliká, i když by nalezly přesnější informace. Seznam má totiž zajímavou taktiku jak řadit weby, ale to zde nechci rozebírat. Tento krok se stránkováním ovšem byl jenom začátek všeho. Pokračováním je úprava dalších služeb (Stream.cz, Lidé.cz a Email.cz), které se více či méně změní.

Pokračovat na článek

Včera 16. 9. 2013 postihl T-mobile masivní výpadek, který se týkal jen některých čísel. Sám t-mobile odhaduje čísla na několik tisíc a říká, že problém trval od 19:00, přibližně do 9:00 následujícího dne. Na vině byl problém na síťové infrastruktuře, ale tomu se v tomto článku věnovat nechci. Chci probrat jen jednu věc, že facebook je síť na sdílení informací, ale ne firemní web na informace o výpadcích a jiných informacích, které se týkají většiny zákazníků.

Pokračovat na článek

Že Google v letošním roce dělá nejvíce změn, to už je nejspíše každému jasné. Ovšem změny se dotkly i přehrávače, který je na nejnavštěvovanějším video portálu YouTube.com . Změna není nějak razantní, ale někdo může hledat tlačítka, na který byl doposavad zvyklí. V tomto článku si ukážeme jaké změny se staly.

Pokračovat na článek

Včera mi přišel nový tablet od Asusu a to Nexus 7 II generace. Je to moje první zařízení, které má android. Tak že jsem ve všem postupoval úplně od začátku a jeho možné vychytávky stále odhaluji. Navíc je v tomto tabletu android verze 4.3, který je již venku nějakou chvíli, ale v Česku se ještě tolik neví co všechno tato verze vylepšila a změnila. Proto nemohu všechny vychytávky nalézt na internetu a tak to zkouším pokus a omyl. Prvním problémem, kterého jsem si všiml, byl problém s alby z google+ (picasy) v galerii tabletu. Tablet se totiž spáruje s vašim účtem na googlu a vše se navzájem synchronizuje. Ovšem mě tato možnost vůbec nevyhovuje, jelikož v albech jsou různé příspěvky, které v tabletu nepotřebuji a zbytečně zabíraly místo. Tak jsem se rozhodl hledat návod, jak zakázat alba v galerii. Nakonec jsem našel, něco podobného a podle toho se zorientoval. Protože jsem nikde nic pořádného a ještě v češtině nenašel, vytvořil jsem tento návod, který je přímo v tomto článku.

Pokračovat na článek