rarVětšina lidí jistě ví, že je možné velké soubory zmenšit a tím si ušetřit místo na svém disku v počítači. O zmenšení velikosti se starají různé kompresní formáty nejpopulárnější jsou .zip a .rar .  My se dneska zaměříme na RAR z důvodu, že se dají rozdělit na několik částí. Což se dosti hodí třeba, když máte nějaké velké video, které se nevejde na klasické DVD a potřebujete jej zálohovat. Tak si ho rozdělíte na potřebnou velikost (DVD) a části videa poté vypálíte na DVD. Pojďme si tedy ukázat jak docílit rozdělení.

Pokračovat na článek

logo_czJiž je to nějakou chvilku, co jsem napsal dva články i přicházející nové verzi WordPressu, která má již číslo 3.8. Tato verze vychází přesně v dnešní den a nese název Parker. Do dneška bylo možné si novou verzi několikrát odzkoušet a prošla mnoha změnami a pár věcí se ještě od první alphy změnilo. Ovšem již dávno vyšli dvě vývojářské verze, které si mohli zkusit jak nadšenci, tak vývojáři pluginů a šablon. Právě na vývojáře tvůrci wordpressu apelují, aby si na novém wordpressu odzkoušeli své pluginy a šablony, jelikož se dosti změnila administrace. A jelikož dnes vychází finální verze, tak bych vám na Vánoce chtěl nadělit malý dárek a to první češtinu pro tuto verzi. Není ovšem nutné si ji stahovat, jelikož je jen pár nových frází, které se týkají změn, kterých je v nové verzi mnoho.

Pokračovat na článek

ikonaLidé mají čím dál méně peněz, a tak se snaží nejen šetřit, ale i si nějaké peníze vydělat. Stačí jim nějaká ta stovka měsíčně, a proto se většinou poohlídnout po něčem na internetu. V tuto chvíli je přímo lákavá nabídka od společnost eRmail company s.r.o. , která provozuje web eRmail.cz. Tato společnost jako ještě několik podobných nabízí výdělky na prohlížení reklamních emailů, kterých vám na email přijdou měsíčně desítky. Web vám slibuje výdělek na něčem co dosud děláte zdarma. Já vám ovšem ukážu, že tyto tvrzení nejsou až tak přímo pravda. Pokračovat na článek