logo_czJiž je to nějakou chvilku, co jsem napsal dva články i přicházející nové verzi WordPressu, která má již číslo 3.8. Tato verze vychází přesně v dnešní den a nese název Parker. Do dneška bylo možné si novou verzi několikrát odzkoušet a prošla mnoha změnami a pár věcí se ještě od první alphy změnilo. Ovšem již dávno vyšli dvě vývojářské verze, které si mohli zkusit jak nadšenci, tak vývojáři pluginů a šablon. Právě na vývojáře tvůrci wordpressu apelují, aby si na novém wordpressu odzkoušeli své pluginy a šablony, jelikož se dosti změnila administrace. A jelikož dnes vychází finální verze, tak bych vám na Vánoce chtěl nadělit malý dárek a to první češtinu pro tuto verzi. Není ovšem nutné si ji stahovat, jelikož je jen pár nových frází, které se týkají změn, kterých je v nové verzi mnoho.

Základní informace

Kde tety vývoj skončil? Co opravdu bude v nové verzi a co se nestihlo? Tak na tohle je jednoduché odpovědět. Je změněný vzhled administrace, kterou máte možnost změnit až na 8 různých vzhledů. Je nasazena i nová administrace šablon, která je vzdušnější jako celý wordpress 3.8. Díky nové administraci je více místa na popis tématu a větší náhledy. Je tedy snazší něco o tématu zjistit a přitom šetřit oči. Změnou prošla i úvodní obrazovka, která se nazývá nástěnka. Zde jsou již jen 4 pluginy, které zobrazuj vše co hned po přihlášení administrátor webu potřebuje (příspěvky,koncepty,novinky,komentáře,stránky,atd.)

Když už administrace prošla tak silnou, ale přívětivou změnou, tak i design jde s dobou a to nejen barvami, ale především i přizpůsobením se všem platformám. Tak že teď již můžete spravovat web jak z mobilu, tabletu nebo z PC. Vzhled se přizpůsobí zařízení, tak aby se vám co nejlépe pracovalo. Poslední velkou, ale již známou novinkou je šablona pro příští rok a to je šablona s názvem TwentyFourtheen. Tato šablona je také responzivní, tak že již nebudete muset doinstalovávat další pluginy, aby se váš web rychle zobrazil čtenářům i na jiných zařízeních než jen PC.

Ovšem jak tomu bývá, každá mince má dvě strany. Některé věci se nepodařilo zakomponovat a proto byly odloženy do dalších verzí. Jedná se o dvě zásadní funkce. Jednou je globální vyhledávání, které umožní vyhledávání napříč celým webem. Druhá funkce se týká nového editoru na přidávání příspěvků, ten je však ještě ve fázi testování a je zatím zcela nepoužitelný.

Vzhledy administrace

Původně v beta verzi bylo dostupné pouze 7 vzhledů. V první vývojářské verzi jich bylo jenom 4. Ovšem ve finální verzi je jich celkem 8. Trošku se změnily jejich názvy (Sunrise,Coffe,Ocean,Blue,Midnight,Light,Ectoplasm,Základní). Pojďme se podívat jak vypadají nové vzhledy s jedním novým (Sunsride) a jedním trochu upraveným (Ocean).

Čeština

A teď poslední část, kterou jsem zmiňoval hned v úvodu tohoto článku, čeština k nové verzi wordpressu. Nemá nijak nahrazovat oficiální verzi, ale klidně mohou autoři využít k základu a jen doladit potřebné věci. Oba soubory vložte do složky wp-content/languages/.

Odkaz ke stažení čeština wordpress 3.8

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation