megauploadlogo

Jeden z největších serverů Megaupload.com. Tento server pro sdílení všech možných druhů dat, ke včerejšímu dnu skončil. Proč se tomu tak stalo? Podle dostupných informací na internetu se o to postarala FBI. Ta přikázala zastavit tento server z důvodu obrovských ztrát hudebních a filmových společností, které vznikali z důvodu uploadování souborů těchto společností na tento server. Zakladatel MegaUpload Kim Schmitz a jeho nejbližší spolupracovníci byli na žádost amerických úřadů zatčeni. Server megaupload.com měl způsobit škodu za 500 000 000 $ (v přepočtu deset miliard Kč).

Server Megaupload nebyl žádný malý server. Měl měsíčně 82 miliónů unikátních návštěvníků. Což je 2x více než u serveru RapidShare. Proto patří k největším serveru na internetu. Tyto stránky měli být provozovány 150 lidmi. Server má formálně sídlit v Hongkongu, čemuž v realitě tak není. Než byl server zastaven bylo na něm zaregistrováno více jak 180 miliónů uživatelů. Mezi tyto uživatele patří i známe celebrity např. Jamie Foxx, Kim Kardashian, Lil John, The Game, Floyd Mayweather a další.

Tyto celebrity se podílely na vzniku videa o MegaUpload.com.

Většina lidí se domnívá, že MegaUpload.com byl zastaven z důvodu podpory demonstrace proti SOPA a PIPA (cenzury webu). Proto se očekává, kdy bude zastaven další z webů, které se na této stávce podíleli např. Wikipedie. Však toto jednání vlády dostalo dosti velkou reakci od známé skupiny Anonymuous. Tato skupina zaútočila na stránky fbi.gov, universalmusic.com a několik dalších. Tyto stránky byly přetíženy tzv. DDoS. Anonymous napsali na Twitter, že hodlají zaútočit i na stránky Bíleho domu. Jelikož je toto vše přímo v přímém dění máme se na co těšit. Uvidíme zdali Anonymous docílí svých slov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation