Máte blog či nějaké jiné webové stránky? Navštěvují vás lidé a snaží se vyjádřit svůj názor k danému tématu? Pokud stále odpovídáte ano a už jste také něco napsali, tak jistě víte, že je těžké něco napsat na jeden nádech nebo bez chyby. Jak se vyvarovat základním chybám, jsem již psal. Dnešní článek ovšem bude o tom, jak dovolit všem, tedy i neregistrovaným uživatelům, upravit po určitou dobu své komentáře.

Plugin

Je škoda, že WordPress nemá něco již v základě, i kdyby hluboce uzavřené v administraci. Minimálně z toho důvodu, že plugin může přestat být po nějaké době vyvíjen a tím se stát nekompatibilním. Ovšem, pokud chcete umožnit svým uživatelům upravovat jejich komentáře, nemáte na výběr. Plugin je zatím stále aktualizován a jmenuje se Simple comment editing.

Instalace

Instalace je velice jednoduchá a stačí si buď plugin stáhnout z repositáře na wordpress.org, nebo si jej najít v administraci pluginů ve vašem wordpressu. Po instalaci stačí plugin zaktivovat a vše je již nastaveno. Plugin totiž nemá žádnou administraci a o vše se postará sám. Plugin je odnoží pluginu WP Ajax Edit Comments, kde je možné nastavit více věcí.

Čeština

Jako většina pluginů pro wordpress, ani tento není v češtině. Zde je ovšem nutné, aby všechny fráze v češtině byly, protože se fráze zobrazují českým uživatelům. Z tohoto důvodu jsem vytvořil češtinu a můžete si ji stáhnout zde. Tento soubor nahrajte do složky /wp-content/plugins/simple-comment-editing/languages/ . V této chvíli by celá část pluginu, který vidí uživatelé měla být v češtině. Pozn. Češtinu jsem zaslal tvůrci pluginu, měla by tedy být, co nejdříve součástí pluginu.

Doba úpravy

I přesto, že plugin nemá administraci, tak lze upravit čas, po který mají uživatelé možnost upravit svůj komentář. Základní čas je 5 minut. Pro úpravu zadejte do souboru functions.php ve své šabloně tyto řádky.

add_filter( 'sce_comment_time', 'edit_sce_comment_time' );
function edit_sce_comment_time( $time_in_minutes ) {
return 10;
}

Místo čísla 10 si dejte jakékoliv číslo, které bude udávat čas v minutách. Jelikož jde o čas na úpravu komentáře maximální čas, který by jste měli zvolit je 30 minut.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation