Každý, kdo již nějakou chvíli pracuje s WordPressem, tak se mu jistě již stalo, že se mu načetla jen bílá stránka. Této stránce se říká „bílá smrt“, když se vám něco takovéhoto přihodí nemusíte ztrácet hlavu. Tento problém má jen jednu příčinu a to vyčerpáni memory_limit. Ovšem co je trošku frustrující, že v některých případech, se nemůžete dostat ani do administračního rozhraní, aby jste udělaly nějaké změny. Ovšem změny ve WordPressu lze také dělat manuálně a o tom jak je celý tento článek.

Napřed si projdeme příčiny, proč se nám zobrazila bílá obrazovka. Memory_limit může být vyčerpán ze tří důvodů. První je hosting (již vám nedostačuje memory_limit, který má váš hosting jako maximální), zde pomůže jen změna hostingu nebo domluva s hostingem navýšit limit. Druhý problém je nějaký plugin, který nefunguje jak má a sebere si všechnu paměť jen pro sebe. Pro tento případ deaktivujeme všechny pluginy manuálně. Poslední příčinou je chybná šablona. Šablona je špatně nakódovaná a nebo jsme v ní dělali nějaké úpravy. V takovémto případě si všechnu paměť vezme pro sebe jen šablona. V takovémto případě pomůže nastavení výchozí šablony.

 Deaktivování všech pluginů

Pluginy lze deaktivovat dvěma způsoby, buď díky FTP a nebo přímo v databázi. Pro nezkušené a začátečníky doporučuji FTP, tam je menší pravděpodobnost, že uděláte nějakou chybu.

Pro vypnutí všech pluginů pomocí FTP postupujte následovně. Přihlásíme se do FTP pomocí Total Commanderu, poté nalezneme složku wp-content/ v této složce je složka plugins/, tu přejmenujeme na libovolný název. WordPress se při aktualizaci stránky sám postará o deaktivaci všech pluginů, jelikož nenalezne žádný plugin, tedy přímo složku plugins/. Poté opět přejmenujeme složku do jejího defaultního názvu (plugins/).Pokud tento postup pomůže postupně aktivujeme všechny pluginy a pokud se nám chyba zobrazí znovu, tak víme, který plugin má bílou stránku na svědomí.

Pro vypnutí pluginů pomocí databáze postupujte následovně. přihlásíme se do PHPAdmina a najdeme tabulku wp_options a v ní přímo řádek active_plugins. Do tohoto řádku zapíšeme následující „a:0:{} “ (bez uvozovek). Tento kód nám zaručí, že se deaktivují všechny pluginy v administraci. Pokud tento postup pomůže, tak postupně aktivujeme pluginy, jako u předchozího postupu.

Nastavení defaultní šablony

Hlavní šablonu, také lze nastavit dvěma způsoby jako u pluginů. Buď lze využít databázi a nebo zase FTP. Pro začátečníky doporučuji FTP.

Pro nastavení hlavní šablony wordpress (teď je to TwentyTwelve) se přihlašte do FTP webu a nalezněte složku wp_content/ v této složce otevřete složku themes/ v této složce najděte složku vaši šablony. Napřed si tuto složku zálohujte a poté ji smažte. Po znovu načtení wordpressu se automaticky nastaví výchozí šablona. Pokud tento postup pomohl podívejte se do souboru functions.php, tam je nejčastěji chyba. Pokud jste dělali nějaké úpravy před tím, že se vám zobrazila bílá stránka, tak je z 99% chyba zrovna v této úpravě.

Pro nastavení hlavní šablony díky databázi postupujte následovně. Přihlašte se do PHPAdminu a nalezněte tabulku wp_options a zde nalezněte řádky current_theme, template stylesheet. Do tohoto řádku zadejte „twentytwelve“ (bez uvozovek). Poté již bude nastavena jako hlavní šablona, šablona s názvem Twenty Twelve. Pokud tento postup pomohl, tak se jako v předchozím případě podívejte do souboru functions.php .

Chyba hostingu

Pokud nepomohl ani jeden ze zmiňovaných způsobů, tak je tu třetí možná příčina v pořadí. Touto příčinou, je nedostačující memory_limit na straně hostingu. Jak toto zjistit? Dvěma způsoby, buď pokud máte na hostingu více stránek, tak se podívat i na zbývající stránky a pokud je na nich také jen bílá obrazovka, tak je to vina hostingu. Ovšem tato metoda nemusí s jistotou určit, že je vina na straně hostingu, a proto je tu druhá metoda. Napište svému hostingu, že by jste potřebovali zkušebně navýšit memory_limit, jelikož váš wordpress zobrazuje jen bílou stránku. Pokud ani po navýšení memory_limitu bílá stránka nezmizí, tak pomůže už jen zobrazení chyb.

Zobrazení chyb

Pokud ani přes všechny výše zmíněné postupy, se nedaří zbavit bílé stránky, tak si zapněte pomocí souboru wp-config.php zobrazování chyb.

Zobrazování chyb docílíte vložením tohoto kódu do souboru wp-config.php, ten najdete v kořenovém adresáři webu.

define('WP_DEBUG', true);

Tento kód vám zpřístupní zobrazení chyb. Po zapnutí zobrazení chyb, se vám již nebude zobrazovat bílá stránka, ale budou se vám vypisovat chyby, díky kterým budete moci chybu najít a opravit. Ovšem tento postup, již není pro začátečníky, a proto jsme napřed zkusili všechny výše zmíněné postupy. Závěrem chci také upozornit, že pokud používáte nějaký cachovací plugin, tak si promažte paměť prohlížeče. Je totiž možné, že jste již chybu opravily, ale stará stránka s chybu, je stále uložená v prohlížeči.

Obnova ze zálohy

Někdy je také možné, že se při nějakém procesu, který wordpress dělá, třeba aktualizace systému nebo pluginů, stane nějaká chyba a soubory se špatně pozmění. V takovémto případě je jediná možnost a to obnova ze zálohy. Proto je dobré vždy před nějakou aktualizací udělat zálohu jak databáze tak i webu samotného. Poté už jen nahrát zálohu a vše bude jako před aktualizací.

Tak a tímto bych článek uzavřel, pokud ovšem máte stále nějaké dotazy nebojte se napsat do komentářů.

12 komentářů k článku “WordPress – bílá smrt

 1. Tom 17.8.2017 v 11.00 říká:

  Dobrý den,

  článek pěkně napsaný, avšak neřeší úplně můj problém. Možná je to v něčem jiném. Vytvářím nové stránky, všechny stránky fungují jak mají, ale u jedné se načte jen menu a hlavička. V administraci normálně jsem a funguji. Spíše mi přijde, jakoby na té stránce bylo až moc dat, že si s tím WordPress nedokáže poradit. Když ten dotyčný řádek na stránce Zakážu a vytvořím jiný, kde je méně dat, tak stránka funguje normálně a naskočí celý obsah. Dokážete poradit co s tím? Je to taková libůvka.

  Předem děkuji za odpověď.

  • admin Autor článku 17.8.2017 v 11.38 říká:

   Dobrý den,
   děkujeme za pochvalu 🙂 . Bohužel nevíme o jaký web se jedná a nemůžeme se tedy detailněji podívat. Dále nevíme o jaký „řádku“ mluvíte, v souvislosti zakázání. Pokud nějak generujete data na tuto stránku, je možné, že se čeká, až se všechny data vygenerují a následně se pak zobrazí celý web. Můžou vám taky dojít prostředky a běh scriptu, který data generuje se zastaví. Ovšem takto je to vše jen tipování z křišťálové koule 😉 . Napište tedy více údajů a pak bude možné problém lépe a rychleji vyřešit.

 2. Také moc děkuji za návod. Pomohl mi.

 3. Jirka 8.11.2015 v 17.29 říká:

  Díky za dobré tipy, ale co dělat když web jede ale nejde mi pouze určitá kategorie – zde bílá smrt?

  • admin Autor článku 8.11.2015 v 19.16 říká:

   Dobrý den,
   děkuji za pochvalu. Postup platí i pro bílou obrazovku jen v určité kategorii. Stále to může způsobovat nějaký plugin,šablona nebo nějaká změna, která způsobí zacyklení.
   Tak že vypnout pluginy,zapnout základní šablonu, která beze změny. Take si ještě zapnout zobrazování chyb a podívat na se kategorii, která zobrazuje jen bílou stránku. Jistě se pak najde příčina a problém se podaří vyřešit.
   Popřípadě sem můžete kdykoliv napsat 😉 .

 4. Velký pako 24.2.2015 v 23.26 říká:

  Dobrý den, článek je super, jen jsem narazila na komplikaci, že postižený web jen spravuju a jaksi nemám přístup k FTP údajům. Stoprocentně je to šablonou, trochu jsem se v ní vrtala. Co myslíte, jak se dá moje nemožná situace řešit?

  • admin Autor článku 24.2.2015 v 23.45 říká:

   Dobrý den,
   pokud máte aspoň přístup k MySQL databázi, tak přejděte do databáze a využijte tento SQL příkaz:

   UPDATE wp_options SET option_value = 'twentyfifteen' WHERE option_name = 'template';
   UPDATE wp_options SET option_value = 'twentyfifteen' WHERE option_name = 'stylesheet';
   UPDATE wp_options SET option_value = 'Twenty Fifteen' WHERE option_name = 'current_theme';

   Takto zaktivujete šablonu Twenty Fifteen. Bohužel, pokud nemáte přístup ani k FTP ani MySQL databázi, nemůžete udělat žádnou změnu, jelikož se vám místo administrace zobrazuje jen bílá stránka.

 5. Peitl V 17.5.2014 v 12.01 říká:

  Včera jsem poprvé instaloval WP. Po prvotním nadšení, pročtení desítek stránek a doinstalaci 2 pluginu… „Bílá smrt“ (teď už aspoň vím, jak se jí říká 🙂 ). Naštěstí mi google po zadání „wordpress admin bílá obrazovka“ na prvém místě našel váš text – a je po problému. Chyba byla v špatné instalaci „NextGEN Gallery“ (vypadla mi při ní wifi).
  Děkuji za Váš bezvadně zpracovaný popis. Neúspěch na počátku odradí nejvíce… 🙂 VP.

  • admin Autor článku 17.5.2014 v 16.45 říká:

   Dobrý den,
   váš komentář mě velice potěšil a jsem rád, že vám pomohl překonat první nezdary.

 6. Jahnuv 6.5.2014 v 19.57 říká:

  Moc děkuju pomohlo 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation