Spousta lidí se snažila zhubnout. A ne většině to vyjde. A pokud ano tak ještě menší část je spokojena s výsledkem. Někteří lidé chodí cvičit a někteří zase drží diety. Oba dva způsoby jsou správně, ale když jsou oddělené, jsou méně účinné než společně.

                Pojďme se ovšem podívat na 10 + 1 tip na to jak si udržet štíhlou linii a ještě být svěží.

 

1)      Matika je jednoduchá – potřebujeme vydat více energie, než přijmeme

2)      Jíme malinké dávky jídla a častěji

3)      Jíme v klidu a ne ve spěchu

4)      Každé sousto překoušeme aspoň 20 krát

5)      Jídlo si připravujeme dopředu – z důvodu, že když si dáme určenou porci jídla, nemůže snít více

6)      Talíř s porcí jídla musí být vždy po jídle prázdný, proto si raději dávejte menší porce, jinak se budete vše snažit              sníst a přejíte se

7)      Jíme pravidelně v určitých hodinách, jinak nás přepadne náhlý hlad a sníme víc, než tělo potřebuje

8)      Jíme jídla, která nás nasytí více než jiná (obsahují spousty bílkovin)

9)      Dosti pijeme, voda žaludek zaplní a nemá tolika energie. A díky více vody v těle se z těla v moči zbavíme                        škodlivých látek

10)   Využijeme každé možnosti k pohybu. Chůze po schodech místo eskalátoru nebo výtahu. Jízda na kole nebo chůze         místo MHD či auta.

11)   Pokud chceme mít i vypracované svaly je nutné také pravidelně a pečlivě posilovat.

 

 

                Nikdy ovšem nezapomínejte, že i když začnete něco pro sebe dělat, že se účinky neprojeví hned. Ale výsledek se jistě dostaví. Ale také je důležitá ještě jedna věc. Pokud takto začnete o své tělo pracovat a dosáhnete svého cíle, a poté skončíte, vrátíte se tam, kde jste byli. Je nutné svůj harmonogram neustále udržovat. A hlavně myslet na to, že musíte vydat více energie, než přijmete.

                Proto se více pohybujte, neseďte u PC, TV, nevozte se v autě a raději jděte na procházku, vyrazte na kole anebo si jděte zaběhat do přírody. Nebo si jen tak skákejte, uklízejte nebo se i líbejte. Ovšem ať jdete dělat cokoliv, měli byste to dělat aspoň 30 minut. Po tomto časem člověk začíná spalovat i z tukových zásob.

                Na konec vám chci popřát hodně úspěchů, pevnou vůli a hlavně ať dosáhnete svého cíle. A nevěřte těm reklamám, že vám prášky či nějaké přístroje pomohou. Bez pohybu a nějakého vlastního plánu nemůže natrvalo zhubnout.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation