logo-650x144Jak již dříve firma Seznam oznámila, tak i učinila. Včera 15.10. spustila novou verzi serveru stream.cz . Tato verze nepřinesla jen nový design, ale i jiný směr. Již se nejedná přímo o video server, který tvoří uživatelé, ale internetovou televizi. Já si ovšem říkám proč a pokud opravdu tímto směrem, tak proč zrovna tak.

Pokud by jste na novém streamu hledali uživatelská videa, hledali by jste dlouho a přesto by jste ani jediné nenašli. Na novém portálu, již můžete sledovat jen videa, která vytvořili samotní zaměstnanci seznamu. Seznam říká, že je to z toho důvod, že chce nabídnou kvalitní obsah. Ovšem druhou stránkou mince je, že kvalitní obsah v tak malém počtu lidí a s tak malým počtem videí, nemůže vycházet tak často, jako když přidávali videa sami uživatelé. Já osobně jsem na stream přišel, jen zhlédnout nějaké video, které mi bylo doporučeno, což vždy bylo nějaké video od uživatele. Proto si myslím, že většina sledovanosti klesne, protože kdo by doporučoval třeba pořad o Reklamách? Mně to upřímně přijde nudné a zbytečné. Většina pořadů nemá hlavu ani patu, natož šťávu.

Ovšem pokud se obáváte, že o svá nahraná videa přijdete, nemusíte se bát. Videa si můžete stále ještě dva měsíce stáhnout na svém starém účtu, ke kterému se přihlásíte zde. Po přihlášení se dostanete na stránku old.stream.cz, která bude ještě dva měsíce dostupná, poté již nebude existovat. Jestliže máte někde na svém webu vložené video, třeba s návodem jak něco vytvořit, nemusíte se bát, videa stále na serveru zůstanou, jen budou přístupná přes embed kód.

Teď ovšem několik hlavních změn, které vás na novém portálu čeká. Nejhlavnější změnou je design, je sice lehký, ale strašně nepraktický. Proč si to myslím, čtěte dále a uvidíme, zdali budete můj názor sdílet. Když přijdete na nový stream, hned na vás vyskočí nejnovější video a to se automaticky začne přehrávat. Nejnovější video je ovšem ze všech žánrů co lze na stream.cz najít. Proto se vám začne třeba přehrávat pořad „Mezi plyn“, místo vašeho, který vás zajímá.

Úvodní stránka Stream.cz

Úvodní stránka Stream.cz

Další otázkou je, jak najít tedy vámi chtěný pořad? První krokem je, že kliknete na kulaté tlačítko, které je uprostřed (s třemi pruhy). Poté vám zmizí video a vyjede vám seznam nejnovější videí.

Nejnovější videa - Stream.cz

Nejnovější videa Stream.cz

Tyto videa nás ovšem nezajímají, jelikož při kliknutí na jakékoliv z nich, se nedostaneme na nabídku dílů, daného pořadu, ale jen začneme přehrávat nejnovější díl. Ovšem až tento díl skončí, tak se spustí další nejnovější díl, jiného pořadu, což je podle mě další hloupost. Pokud se tedy chcete dostat na seznam pořadů, klikněte na položku „Pořady“.

Pořady - Stream.cz

Pořady Stream.cz

Zde již nalezneme seznam všech pořadů, které lze na stream.cz sledovat. Po kliknutí na daný pořad, se vám zobrazí všechny jeho epizody. Po kliknutí na jakoukoliv z nich, se vám spustí video a po skončení začne následující epizoda pořadu. Ovšem v přehrávání vidím další zádrhel, co když chci video menší, než je daný rozměr, lze toho docílit tak, že zmenšíte celé okno prohlížeče, což je podle mě dosti krkolomné. Další problém je, že při tak velkém přehrávači nejsou starší videa v dost dobré kvalitě, aby se dala v takovém rozlišení přehrávat, a proto jsou některé díly kostičkované.

Ještě jsem ovšem na novém stremu našel dvě další chyby, když se to tak vezme, jsou navzájem propojené. V předchozí verzi jste měli vlastní účet, který jste využívali k ukládání videí, komentování a přidávání videí do oblíbených. V novém stremu je váš účet stále přítomný, ale přihlášení vám dá jen jeden bonus a to přidání pořadu do oblíbených. Možná si tedy říkáte, jak je řešené komentování videí? No podle Seznamu snadno, Facebook komentáři. Což je jak jsem již psal v dřívějším článku, není zrovna ideální řešení. Nebudu si zakládat facebook jen proto, abych vyjádřil svůj názor u jednoho videa. A osobně nechápu tento krok seznamu, jelikož si vůbec nesnaží své zákazníky udržet. Nenabídne jim možnost komentovat ze svého seznam účtu a propojit všechny své stávající služby (tím udržet lidi déle na webu). Nechci mít 20 služeb, ale jen jednu, která umí vše co těch 20. Podle mě seznam udělal velký krok špatným směrem.

Posledním takovým detailem je, že nelze komentovat a přitom sledovat video a když stopnu video a kliknu na horní kolečko a pak zase, tak se mi již video spustí, mou otázkou je: „Proč není stále zastavené ?“. Možná si toto přečte někdo ze seznamu a něco sem napíše, možná si to přečtou a chyby napraví. Také je ovšem možné, že tohle skoro nikdo nepřečte a tohle bude konečná podoba streamu.

1 komentář k článku “Nový Stream.cz aneb dobrovolná sebevražda

  1. Martin 17.6.2014 v 21.22 říká:

    Jojo je to odpad. Dostávají mě ty skryté komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation