Dneska již není žádný přepych mít notebook. V dnešní době se dá notebook pořídit již za pár tisíc. Jak tomu však už dneska bývá, tak na většině počítačů, bývá jeden z nejznámějších operačních systémů Windows. Poslední verzí je Windows 8.1, která jé bezplatnou větší aktualizací nové verze Windows 8. Ovšem s touto verzí, která se snaží přijít s inovací zvanou Metro, které je přizpůsobeno pro dotykové obrazovky, přišly i problémy s ovladači. Bohužel počítač nedokáže pořádně s komponentou pracovat, pokud nemá vhodný ovladač. V dnešním článku si tedy ukážeme, jak vyřešit problém, když nám notebook hlásí, že připojení k wifi je omezeno.

Problém

Používat počítač bez internetu, je dneska už skoro nemyslitelné. Potřebujete získat nějaké informace, aktualizovat systém, přečíst si emaily, atd. Proto je velice nepříjemné, když vám notebook náhle napíše, že je něco s připojením k vaší wifi. Nápis že „Připojení k WiFi je omezeno“ má pouze dva možné důvody, buď jsou to zastaralé nekompatibilní ovladače nebo je tu druhá možnost. Tou možností je, že wifi karta se vypíná (uspává) z důvodu úspory energie.

Chybné ovladače

Z důvodu že Windows 8.1 vyšli náhle i když jde jen o aktualizaci, tak je to nový systém a proto musí mít také jiné ovladače než Windows 8. Proto je velice vhodné, dohledat všechny dostupné a nejnovější ovladače minimálně k wifi kartě, nejlépe ke všem komponentám, které v notebooku máte. Ovladače najdete snadno a to pomocí modelu vašeho notebooku.

1) Zjistíte model notebooku
2) Přejdete na stránky výrobce
3) Najdete kategorii na stažení ovladačů
4) Najdete ovladače na váš model a operační systém
5) Stáhnete a nainstalujete nejnovější ovladače

Může se také stát, že tento způsob vám nebude fungovat. Proto vyzkoušejte i druhý způsob, který je níže.

Zakázání spánku

Většina lidí chce, aby notebook co nejdéle vydržel a nevybil se hned, co se odpojí z nabíječky. Proto je většina notebooků nastavená na úsporný režim, který vypíná vše co se zrovna nevyužívá. WiFi také nevyužíváte celou dobu, načtete stránku a pak čtete. V tu chvíli ji notebook uspí, aby šetřil energii. Ovšem, když chcete prohlížet dále, tak už má notebook problém kartu probudit. Našim řešením tedy je, notebooku zabránit naši wifi kartu uspávat. Řekneme mu tedy, že kartu má nechat běžet stále.

1) Otevřete „Ovládací panely“
2) Zvolte „Síť a internet“
3) Otevřete kategorii “ Centrum síťových připojení a sdílení“
4) Klikněte na WiFi, ke které jste připojeni
5) Poté klikněte na tlačítko „Vlastnosti“
6) Klikněte na tlačítko „Konfigurovat“
7) Zvolte záložku „Řízení spotřeby“
8) Odškrtněte políčko s názvem „Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie“
9) Nastavení uložte

Tímto by již notebook v žádném případě neměl vypínat wifi kartu a nemělo by se vám tedy zobrazovat, že je wifi připojení omezeno. Pro lepší pochopení, jak nastavit napájení wifi karty přikládám video.

51 komentářů k článku “WiFi omezené připojení – řešení

 1. David 29.6.2017 v 13.24 říká:

  a co na windows 7

  • admin Autor článku 30.6.2017 v 10.52 říká:

   Dobrý den,
   postup je stejný.Stále otevřete Ovládací panely > Centrum síťových připojení a sdílení > Zvolit konkrétní WiFi > Vlastnosti > Konfigurovat > Řízení spotřeby > Povolit počítači vypínat zařízení z důvodu úspory energie (odškrtnout).
   Následně vše uložit a restartovat počítač 😉 .

 2. jan 16.12.2016 v 16.18 říká:

  Asus X502C nefunguje ani omyůe, ten navod. On to vypne, ale stale je sit wifi omezena a muzu delat treba stojky na hlavě.

  • admin Autor článku 16.12.2016 v 17.07 říká:

   Nemusí být problém jenom v notebooku.
   Zkuste restartovat router. Připojit se z jiného zařízení. Po změně nastavení restartovat notebooku a nebo zkusit automatické odstranění potíží.

 3. Daniel Řídel 4.12.2016 v 10.12 říká:

  Dobrý den, k přítelkyni přinesli před týdnem nový Wi-Fi router od UPC. Když se připojim píše mi to omezeno, ale ostatní notebooky i mobily připojí bez problému a fungují. Mám Lenovo G780 a všechny ovladače jsou aktuální, když jsem u sebe doma, nebo kdekoliv jinde, tak se připojím bez problému. Router už jsme zkoušeli i resetovat do továrního nastavení a stále nic. Byl bych moc vděčný za radu. Děkuji.

  • admin Autor článku 10.12.2016 v 20.25 říká:

   Dobrý den,
   zkoušel jste nastavit notebook podle našeho video návodu? Můžete zkusit WiFi vymazat a znovu zadat všechny potřebné údaje. Pokud nepomohli ani video návod ani opětovné přidání sítě, obraťte se na UPC. Tam vám mohou poradit detailněji.

 4. David Fojtík 23.5.2016 v 14.56 říká:

  Dobrý den, velmi dobře popsaný postup. Děkuji, váš návod mi moc pomohl. Přidávám blog do oblíbených 🙂

  • admin Autor článku 23.5.2016 v 16.32 říká:

   Dobrý den,
   velice nás těší, že se vám náš popis postupu líbí. Ještě více nás potěšilo, že si přidáváte náš blog do oblíbených. Budeme rádi, když nás doporučíte dále 🙂 .

 5. Svetlana 20.2.2016 v 21.44 říká:

  Dobry den. Postupovala jsem podle navodu a omylem jsem klikla na tlacitko ktere je vedle Vlastnosti myslim ze to bylo tlacitko Zakazat nebo Smazat. A ted misto wifi, se mi zobrazuje ctverec s cervenym krizkem 🙁 Mam ultrabook asus zen. Dekuji za pripadnou reakci. S.

  • Svetlana 20.2.2016 v 21.59 říká:

   Uz jsem to dopatrala. Akorat i pres to ze jsem se vypnula ten rezim podle navodu, porad mi hlasi ze je omezeno..

   • admin Autor článku 20.2.2016 v 23.53 říká:

    Dobrý den,
    jsme rádi, že se vám podařilo opravit nedostupnou wifi. Bohužel ne vždy musí být nápis Omezeno způsoben úsporou energie. Zkuste, zdali se připojí ostatní zařízení bez problémů.

 6. David Košulič 11.11.2015 v 17.28 říká:

  dobry den , chtěl bych se zeptat jak mam nastavit uložište , mam Windows 10 a podle vas mi to šlo, jen sem nevidel co tam psal do toho příkazoveho řadku, prosím o radu

  • admin Autor článku 11.11.2015 v 17.31 říká:

   Dobrý den,
   nechápu, jak to s uložištěm myslíte. V článku o žádném uložišti není řeč.

 7. Martin 16.10.2015 v 14.16 říká:

  Dobrý den,
  mám čistě nainstalované Windows 8.1 na notebooku Dell a tento problém s omezeným Wi-Fi mám jen doma na routeru Asus RT-N10LX, na které ale jedou všechna ostatní zařízení, co se kdy k němu připojila nebo připojují (Notebook Compaq s Windows 7, Netbook Packard Bell s Windows 7, mobil s Androidem, tablet s Androidem, mobily se Symbianem atd.) zcela bez potíží. V práci mi tento notebook Dell přes Wi-Fi funguje tak0 bez problémů, jinde jsem ho nezkoušel, než v práci či doma. Čím by to mohlo být prosím? Podobné návody mi nepomohly… 🙁

  • admin Autor článku 17.10.2015 v 10.59 říká:

   Dobrý den,
   zkusil bych notebook ještě na jiné síti a nejlépe na stejném tipu routeru. Zkusil bych také přeinstalovat ovladače k wifi. Také bych zkusil u vás doma jiné zařízení s Windows 8.1 . Takto bych já osobně se snažil přijít na to, v které části spojení je chyba. Osobně jsem se s tímto problémem nesetkal, tak nemohu více poradit.

  • honza 8.12.2015 v 11.23 říká:

   Měl jsem dneska stejné potíže,psalo mi to wifi je omezeno poradce pri potižích mi napsal adaptér wifi nemá platnou konfiguraci protokolu ip adt. naštěstí mi stačilo restartovat router.

   Také jsem se nemohl pripojit ani na mobilu.

 8. Ondřej 17.9.2015 v 10.01 říká:

  Dobrý den,
  i po přečtení všech komentářů a opraveného manuálu, mam stále problém..známý má Asus t200t, ten vehement 2v1 (tablet a notas)s win8.1. Má problémy s připojením k internetu jako se pise zde.. připojím ae pouze OMEZENO. ovladače jsem aktualizoval, ntb restartoval a nic.. sel jsem do nastavení site, dosel jsem az do fáze na kliknutí na tlačítko Konfigurovat.. ale v následujícím okně, které se zobrazilNEMÁM záložku ŘÍZENÍ SPOTREBY:) co dál? ..sel jsem na vás další článek Jak vypnout hybridní režim spánku. . Vse je krásné popsáno, ale ve finální části, kde si mam vybrat z nabídek kde dam vypnout atd, tak mi chybí tak 1/4 nabídky. Do chybějící části spada i možnost úsporný rezim.. nevím kam dál. .kontaktujte mě Prosím na email 🙂
  Děkuji Matějka

  • admin Autor článku 17.9.2015 v 11.01 říká:

   Dobrý den,
   na tabletu jsem tento postup nezkoušel a nevím, tedy zdali jsou tyto možnosti i v ořezané verzi Windows, která je pro tablety. Podle vašeho popisu zřejmě ne.
   Bohužel vám tedy nedokážu poradit. Zkusil bych se obrátit na prodejce. Chci vám poděkovat za pochvalu, že jsou články srozumitelné, ale jen nechápu, proč jste chtěl nastavovat hybridní režim spánku, když ten neovlivňuje připojení k internetu.
   Přeji hezký den

 9. matra 15.9.2015 v 14.11 říká:

  krátce fungovalo ,když jsem odpojil a zapojil kabel zas ….nemá platnou konfiguraci IP + výchozí brána není dostupná pořad si myslím že je to spíš v NTB
  Ovladače pro 8.1 jsou paradoxně pokud nainstaluje ovladač pro WIFI , systém zkolabuje ??
  Ve správci je vykřičník u Micro..Hyper-V Network Switch ,ale to jsem si tam “ udělal“ asi sám protože to jediný nebylo zaskrtnuty tak jsem se to pokoušel „doinstalovat“

  • admin Autor článku 15.9.2015 v 19.33 říká:

   Dobrý den,
   krátce fungovalo samo od sebe a nebo až po provedení něčeho co jsem psal výše?
   Ty notebooky byly odlišné nebo jen od stejného výrobce či dokonce přímo stejné modely?
   Po nainstalování ovladače pro WiFI kartu systém zkolabuje a co přesně systém vypíše?
   Ten Hyper-V Network Switch je i na druhém notebooku, jedná se totiž o program, který vytváří virtuální sítě. Zkuste pohledat v nainstalovaných programech, zdali tam není nějaký podobný tomuto názvu.
   ______
   Tak ještě zkuste tuto možnost. Vyhledejte Služby -> Protokol událostí systému Windows. Pravým kliknutím zvolte vlastnosti a zvolte možnost Automaticky a pak dejte Spustit. Chvilku počkejte popřípadě restartujte počítač.

   • matra 16.9.2015 v 12.45 říká:

    už jsem z toho magor ☺napsalo mi to že čas vypršel a spadlo mi všechno ,takže sem resetoval modem zkusil nastavit znova a teď mi nejde na ntb WiFi na tabletu jde s tím že je „omezena síť“

 10. matra 14.9.2015 v 17.28 říká:

  zdravim mam podobny problem , WIFI funguje , omezena sit naskakuje pres kabel , kdyz dam opravit napise ze neni spravne nastaven protokol IP .
  1)Ve WIn 8,1 nevim jak to opravit.
  2) je to ale asi blbost protoze se to nekdy samo chyti a normalne funguje….po odpojeni kabelu zas nefunguje !??
  3) pujcil sem si jiny NTB …preskakuje „nepripojeno , omezene pripojeni“
  4) vymenil jsem modem (vdsl hyauvej od o2) za novy to samy ..navic kdyz se nepripojim pres kabel tak ho ani nemuzu nastavit na WI-FI
  Uz netusim v cem muze byt problem, za rady dekuji predem

  • admin Autor článku 14.9.2015 v 22.54 říká:

   Dobrý den,
   chápu to správně, že vám WiFi funguje vždy a bez problémů, na jakémkoliv zařízení a jedná se o problém, při připojení kabelem?

   • matra 15.9.2015 v 12.10 říká:

    ano i na tabletu jede WiFi bez problémů,jakmile připojím kabel k počítači přeskakuje “ identifikace , neznámá síť ,omezeno “
    a když dam diagnostiku sítě napíše že adaptér nemá platnou konfiguraci protokolu IP …neopraveno

    • admin Autor článku 15.9.2015 v 13.16 říká:

     Dobrý den,
     podle toho, že jste psal, že jste to zkoušel na 2 různých noteboocích, tak předpokládám problém v routeru.
     Zkuste se podívat do nastavení routeru a vypněte DHCP a změnu uložte, restartujte zařízení a připojte se pomocí kabelu.
     Také zkuste v příkazové řádce s právi administrátora zadat tyto příkazy ipconfig -release a pak ipconfig -renew. Ještě se podívejte i do správce zařízení, zdali není u některého zařízení vykřičník. popřípadě, zdali máte správně ovladače pro danou verzi Windows a zdali výrobce vůbec tuto verzi podporuje.

  • matra 16.9.2015 v 15.07 říká:

   Snad naposled ☺ Kamarád mi přinesl stejný ale nepoužívány modem a zatím funguje vše jak má.
   Děkuji moc pomoc a Vás cas

   • admin Autor článku 16.9.2015 v 18.48 říká:

    Dobrý den,
    tak že nakonec byl problém v modemu, jak jsem na začátku předpokládal. Pokud je modem v záruce, tak bych jej odnesl reklamovat a vysvětlil daný problém.
    Přeji vám, aby se problém již neobjevil 😉 .

 11. Filip 11.9.2015 v 17.24 říká:

  Moc děkuju FUNGUJE !!!! 🙂

  • admin Autor článku 14.9.2015 v 11.44 říká:

   Zdravím,
   velice mě těší, že vám návod pomohlo. Proto jsem jej sepsal, aby i ostatní lidé, mohli využívat WiFi bez jakýkoliv problémů 🙂 .

 12. Kateřina 28.8.2015 v 14.44 říká:

  Dobrý den, je nějaká možnost tento problém vyřešit, když mám WiFi omezenou pořád a nemůžu se připojit k internetu vůbec?

  • admin Autor článku 28.8.2015 v 15.45 říká:

   Dobrý den,
   také bych napřed zkusil, zdali WiFi na jiném zařízení funguje bez problému, může totiž být problém v ní. Potom už jedině kontaktovat prodejce či výrobce.

 13. Lukáš 21.7.2015 v 1.29 říká:

  Dobry Věčer udělal jsem přesně to co tam bylo napsany ale moje wi fi má červeny křížek a když na tu wi fi najedu miši ukaže my žádne připojení neni k dispozici a nenajde žadnou wi fi už nevím co mam dělat prosím o pomoct a předem Děkuji za odpoved

  • admin Autor článku 22.7.2015 v 23.21 říká:

   Dobrý den,
   s tímto problémem jsem se zatím ještě nesetkal. Zkusil bych odinstalovat ovladače a znovu je nainstalovat. Popřípadě, pokud dříve WiFi šla, tak bych zkusil bod obnovy a nebo prozkoumat, zdali to nezpůsobila nějaká aktualizace nebo nový program.

   • Křížek po funuse 4.1.2016 v 23.31 říká:

    Nebylo by teoreticky možné, že měl prostě a jednoduše vypnutou wi-fi? Všechny znaky tomu naznačují.

    • admin Autor článku 5.1.2016 v 17.12 říká:

     Dobrý den,
     ano možné to je, ale předpokládáme, že uživatelé mají aspoň základní znalost. Dokážou tedy zapnout wifi jak na svém modemu tak i na přijímacím zařízení.

 14. mab 26.6.2015 v 23.23 říká:

  Bohužel, u mne toto problém neřeší, řízení mám zakázáno už z jiných návodů, ale vypadává to do omezeného připojení i nadále. Ovladače mám přímo od výrobce pro mé Win8.1. Chování pozoruju i u dalších lidí, kde jsem řízení spotřeby také vypl a nevedlo to k cíli. Je to prostě nedodělek od Mikcosoftu, W10 budou taktéž nedodělek dle testovacích buildů, kde se wifi chová stejně blbě na více strojích.

 15. Zuzana 28.4.2015 v 11.42 říká:

  Dobrý den,
  děkuji za tento příspěvek,
  nicméně pro mě jako pouhého uživatele jsou některé věci španělskou vesnicí.
  Též se mi aktualizoval systém na 8.1, našla jsem i stránky hp s ovladači, avšak už nevím co z nich stáhnout. Je tam toho tolik.
  Poradíte mi prosím?
  (úspora energie nepomohla)

  • admin Autor článku 28.4.2015 v 13.03 říká:

   Dobrý den,
   jaký máte přesně typ notebooku? Většinou se do vyhledávacího pole zadává SNID, stačí ovšem znát model.
   Potom zadáte do googlu typ notebooku a k tomu slovo drivers a nebo ovladače. Pak už jen stáhnete vše potřebné k systému Windows 8.1 a vše postupně nainstalujete.

 16. Romana 22.4.2015 v 10.48 říká:

  Měla jsem stejný problém, taktéž jsem musela dlouze hledat jiný způsob, jak najít zàložku ‚řízení spotřeby‘. Pokud to ani vy nemůžete najít, hledejte přesně podle Martina Říhy 🙂

  Nechci být rýpavá, ale tolik hrubých chyb a nesprávně napsaných čárek v souvětí jsem už dlouho neviděla.

  I tak děkuji za rady uvedené v člånku.

  • admin Autor článku 22.4.2015 v 14.34 říká:

   Dobrý den,
   zkusil jsem si celý návod projít znovu a ano chyběl tam jeden mezi krok. Již jsem tento mezi krok doplnil do návodu. Díky moc za upozornění. Také jsem si znovu přečetl článek a s odstupem času jsem opravdu našel dost chyb. Chyby jsem tedy opravil.
   Rád jsem pomohl 😉 .

 17. Martin Říha 21.2.2015 v 22.45 říká:

  Dobrý den
  Měl jsem problém najít to řízení spotřeby..Vtom nastavení Wi-Fi – stav dejte ty vlastnosti a tam dejte konfigurovat..vyskočí na vás okno Adaptér bezdrátové sítě a tam už máte Řízení spotřeby

  • admin Autor článku 24.2.2015 v 10.31 říká:

   Dobrý den,
   snažili jsme se návod napsat co nejvíce detailně a pochopitelně. Již mnoha čtenářům tento návod pomohl.

 18. Michaela 22.1.2015 v 20.04 říká:

  Dobrý den, nenabízí mi to možnost „ŘÍZENÍ SPOTŘEBY“

  • admin Autor článku 23.1.2015 v 7.27 říká:

   Dobrý den,
   s tímto problémem jsem se ještě nesetkal. Není záložka jenom jinak nazvaná?

 19. Kiwee 29.12.2014 v 15.04 říká:

  Dobrý den,
  mám takový problém, že mi „omezené připojení“ vyskakuje na všech zařízeních připojených k domácí síti… Také na telefonu. Nevíte co by mohlo být příčinou tohoto problému nebo jak jej vyřešit?
  Děkuji

  • admin Autor článku 29.12.2014 v 15.11 říká:

   Dobrý den,
   je otázkou jaký máte systém na mobilu. Další důležitou věcí je, zdali i přesto, že je napsáno „omezené připojení“, tak vám funguje internet. Podle vašeho popisu bych viděl problém v routeru. Přiložte snímek obrazovky jak z PC, tak i mobilu.

 20. ShoT 25.12.2014 v 5.44 říká:

  Na pár hodin mi to pomohlo ale potom se to zase začlo opakovat :/

  • admin Autor článku 25.12.2014 v 22.46 říká:

   Dobrý den,
   zkoušel jste všechny postupy v článku? Stále vám to píše „Omezeno“ a nebo se jen nenačítají stránky. Někdy jsou na vině chybně nastavené DNS.

 21. Eugen 23.12.2014 v 7.40 říká:

  Děkuji za skvělý návod jak se zbavit tohoto obtížného problému.Konečně WiFi funguje perfektně.

  • admin Autor článku 23.12.2014 v 17.40 říká:

   Velice nás těší, že vám náš návod pomohl :). Od toho takovéto články píšeme a moc se těšíme na vaši další návštěvu.
   Přejeme krásné vánoce a šťastný nový rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation