Material design již samotný Google využívá na spousty svých projektech. Nyní přijde na řadu i prohlížeč Google chrome, který ikonu již v MD již má poměrně delší dobu. Podle dostupných informací se tak má automatický stát ve verzi 50. Nyní je zatím dostupná stabilní verze 48. Material design je ale možné si dobrovolně zapnout. Dnešní článek vám ukáže jak na to 🙂 .

Material design je možné aplikovat na 4 části Google chromu. Na vzhled stahovaných souborů, prohlížeče PDF, samotný Chrome a stránku zásad. Osobně doporučuji zapnout jen první tři z nich. Nynější podoba MD není ještě finální a může se s postupnou aktualizací měnit.

Material design v prohlížeči

Napřed si zapneme nový vzhled v samotné horní liště Chromu. Zkopírujte do adresního řádku adresu chrome://flags/#top-chrome-md . Nyní jen stačí zvolit hodnotu Material . Chrome po vás bude vyžadovat restart, ale ten udělejte až po celkovém nastavení.

PDF material

Nyní se vrhneme na prohlížeč PDF. Adresa pro změnu prohlížeče PDF je chrome://flags/#enable-pdf-material-ui . Potom zvolte možnost Aktivní. Zatím stále prohlížeč nerestartuje, ještě budeme měnit jednu volbu.

Stahování v plochém

Tak a poslední je na řadě stránka se stahováním souborů. Pro změnu vzhledu této stránky zadejte do adresního řádku adresu chrome://flags/#enable-md-downloads . Potom už zvolte volbu Aktivní . Teď již můžete nechat Google chrome restartovat.

Já osobně moc změn tedy nepozoruji. Jen jsou písmena menší a o to hůře čitelná. Nikde jsem nenašel možnost zvětšení písma v samotném prohlížeči. Na stránce se staženými soubory je zbytečně moc místa aspoň na 24″ monitoru. Chtělo by to tedy určitě vyladit. Změnou třeba vůbec neprošel správce záložek, který je stále dost chaotický a do celého prohlížeče moc nezapadá. Material design si můžete vypnout, když zase přejdete na nastavení zmíněná nahoře a vyberete výchozí hodnoty. Líbí se vám chystaná proměna nejpoužívanějšího prohlížeče?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation