Na fóru Webdeal se jeden uživatel ptal, zdali neexistuje nějaký plugin, který by automaticky posílal informaci seznamu o tom, že jste právě vytvořili nový příspěvek na webu. Již nějakou dobu jsme nad takovým pluginem uvažoval, ale říkal jsem si, že je to zbytečné, když budu chtít, tak si daný příspěvek přidám ručně. Ovšem, když jsem viděl, že někteří uživatelé si myslí, že ručně je to zdlouhavé a také proto, že jsem si chtěl zkusit vytvořit nějaký plugin, tak jsem vytvořil plugin na automatické odesílání stránek do indexu seznamu.

Představení

Plugin se jmenuje seznam-ping a má za úkol, odeslat informaci o tom, že jste právě zveřejnili nějaký článek na svým webu. Po odeslání informace seznamu, přijde na váš web, Seznam BOT, který se postará o indexaci vámi zveřejněného článku. Odesílání informací o vytvoření, funguje zatím jen u příspěvků a to teprve publikovaných. Tak že ty co jste již vytvořily tento plugin do indexu neodesílá. Ovšem můžete toho docílit tak, že dáte článek upravit a kliknete na tlačítko aktualizovat.

Nejspíše vás napadá, jak dlouho taková indexace nové článku trvá, záleží na spousty faktorech (kolik stránek je již zaindexováno,jak moc je web hledaný,atd.) běžně však u nově vytvořených webů tvrá indexace mezi 1 – 2 hodinami, poté co již se ovšem dostanete do podvědomí seznamu, tak indexace trvá již jen v minutách.

Instalace

Jak nainstalovat daný plugin? Plugin není zatím zařazen do seznamu pluginů na wordpress.org . Uvidíme jak bude plugin žádaný, jelikož jej využijí především jen lidi v České republice. Proto si stáhněte tento soubor (seznam-ping.zip) .

Postup instalace:

 1. Stáhněte si zip soubor seznam-ping.zip
 2. V administraci wordpressu zvolte instalaci pluginu
 3. Vyberte možnost nahrát soubor
 4.  Vyberte soubor seznam-ping.zip
 5. Po úspěšné instalaci plugin aktivujte
 6. Vytvořte příspěvek, který chcete zaindexovat a publikujte ho

Cena

A jaká je cena za tohle všechno? Nic tento plugin je zdarma, jelikož chci vědět, jak moc bude plugin obstojný, kolik lidí si jej stáhne a zdali bude mít nějaké ohlasy. Další výhodou je, že jsem mohl trošku nahlédnout do tvorby pluginu pro wordpress a sám jsem si usnadnil práci, pro indexaci ve vyhledávači seznamu.

Závěrem bych chtěl všechny požádat o názor k tomuto pluginu a co by uvítali za novinku, při další aktualizaci. Přidávání stránek do indexu se již plánuje. Poté budu potěšen, když mi sdělíte i své postřehy s využívám pluginu a zdali má plugin vůbec smysl. Pro sdělení názorů a postřehů využijte komentáře níže. Děkuji

22 komentářů k článku “Automatické přidávání stránek na Seznam – plugin

 1. Milan Hrnčál 27.10.2015 v 6.10 říká:

  Dobrý den,
  je plugin stále funkční? Děkuji

 2. Michael 8.12.2014 v 0.38 říká:

  Koukám, že o zkušenosti po čase se nikdo nepodělil bohužel. Já takový plugin hledám, ale potřebuji, aby byl schopen odeslat i již vytvořené stránky. Pokud by byla nějaká aktualizace tímto směrem, tak rád vyzkouším.

 3. Myšlenka dobrá a plugin bych i možná použil, ale chvilku počkám, až bude trochu víc rozšířen, jak se na to bude tvářit Seznam. Pokud bude vše v pohodě, nasadím ho.

  • admin Autor článku 25.2.2014 v 23.08 říká:

   No já jsem zvědav na dvě věci, jak moc se plugin rozšíří a také na reakci seznamu.
   Ale plugin se dá vždycky poupravit, tak že reakce seznamu bych se moc nebál.

 4. pcdr.marty 14.2.2014 v 21.52 říká:

  Tak tohle by mě ani nenapadlo, takže dobrý 🙂
  Akorát mám tak trochu obavy, že seznam v brzké době přidá k tomu formuláři captcha, nebo aspon nějaký csrf token. Pak to bude potřebovat rozsáhlejší úpravy..

  Mimo to si myslím, že opravdu není nutné postovat tam každý jednotlivý článek. Nikdy jsem to nedělal a s indexací na seznamu rozhodně problémy nemám.

  • admin Autor článku 16.2.2014 v 21.30 říká:

   No zatím tento plugin moc lidí nevyužívá, tak že zatím jsou obavy zbytečné.
   Pokud Seznam nějakou takovouto úpravu udělá, tak se přizpůsobí i plugin, pokud o něj bude stále zájem.

   Plugin napomáhá především novým webům a také i stávajícím, jelikož indexace je rychlejší, ale je na každém, zdali jej použije.

 5. Děkuju, přidal jsem si plugin na web také.

  Jako další rozšíření mě napadá, jestli by nešlu udělat přidávání do googlu.
  https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1

  • admin Autor článku 13.2.2014 v 21.31 říká:

   Díky,
   doufám, že plugin bude užitečný a že se poté podělíš s výsledky.
   Automatické přidávání do googlu, jsem chtěl také přidat, ale jsou tu dva problémy, je nutné přihlášení a zadání kontrolního kódu, tak že nejspíš asi nepřidám odesílání na google. Jediné co lze googlu poslat je sitemapa, samotného webu.

 6. Mr. Bombastic 12.2.2014 v 17.23 říká:

  Vypadá to slušně a je to celkem jednoduchý na obsluhu. Přidal jsem ho na 3 weby, tak uvidíme. 😆

  • admin Autor článku 12.2.2014 v 18.50 říká:

   Díky za ohlas, dej pak vědět jak plugin funguje.
   A myslím si, že plugin snad už ani jednodušší být nemůže 🙂

   • Zrz 4.2.2016 v 16.39 říká:

    Asi by to ještě potřebovalo trochu aktualizovat. V administraci se mi objeví tahle chyba :-/

    The plugin generated 243 characters of unexpected output during activation. If you notice “headers already sent” messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.

    • admin Autor článku 4.2.2016 v 17.12 říká:

     Dobrý den,
     děkuji za informaci. Mohu vědět, jakou verzi wordpress využíváte a zdali máte ještě nějaké další pluginy?
     Pokusím se chybu nasimulovat a opravit.
     Děkuji
     __________
     Zkusil jsem teď plugin stáhnout a nainstalovat na zkušební verzi WordPressu verze 4.4.2 a žádná chybová hláška se mi nezobrazila. Zkusil jsem změnit strukturu odkazů a i jiné změny a nikde ani jedna chyba. Nejspíše se jedná o konflikt s nějakým pluginem. Zkusil bych Seznam ping odinstalovat a znovu nainstalovat. Pokud ani to nepomůže, tak zkusit deaktivovat ostatní pluginy popřípadě zkusit základní šablonu.

     • Zrz 4.2.2016 v 18.20 říká:

      Verzi mám též aktuální 4.4.2. Konečná přičina odhalena. Způsoboval to některý z pluginů. Ještě menší detail. Zde stolda.cz/files/ikona.png je ikonka (zabrazující se v levém administračním panelu, při aktivovaném pluginu) nefunkční.

     • admin Autor článku 4.2.2016 v 18.35 říká:

      Dobrý den,
      na vámi zmiňované adrese nic není. Vyskočí na mě chyba 404 od Savany.

     • Zrz 4.2.2016 v 18.27 říká:

      Až po aktivaci pluginu Jetpack se obejvila chyba.

      Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/95093/virtual/www/wp-content/plugins/seznam-fulltext/sft_plugin.php:10) in /data/web/virtuals/95093/virtual/www/wp-includes/pluggable.php on line 1228

     • admin Autor článku 4.2.2016 v 18.37 říká:

      Dobrý den,
      vy jste dělal nějaké úpravy s tímto pluginem? Jelikož složka pluginu je seznam-ping a neobsahuje žádný soubor sft-plugin.php.
      Vypadá to podle chyby na neodborný zásah.

  • Zrz 4.2.2016 v 20.33 říká:

   Ne. S pluginem jsem nic neprováděl. sft-plugin, tuším je zas jiný 🙂 Pmlouvám se předtím jsem odpověděl do jiného vlákna. Předchozí komentář můžete smazat.

   • admin Autor článku 4.2.2016 v 22.30 říká:

    Dobrý den,
    podle té chyby musíte mít nainstalovaný nějaký plugin ve složce seznam-fulltext. Což není tento plugin, jelikož ten je ve složce seznam-ping a má název Seznam ping. Tak že musíte problém řešit s tvůrcem pluginu.
    Jedná se o tento plugin – https://wordpress.org/plugins/seznam-fulltext/ , který již 2 roky nebyl aktualizován a není náš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation