Tvůrci wordpressu se neustále snaží o nějakou inovaci ohledně svého redakčního systému, který je nejpoužívanějším RS na světě. Pravidelně vám oznamuje všechny novinky, které se v nejnovější verzi wordpressu chystají. Dneska pro vás máme novinku také od vývojářů wordpressu, ale netýká se redakčního systému. Jde o samotný web wordpress.org, kde seženete všechny šablony a pluginy, které na wordpress existují a jsou zdarma. Faceliftem prošla stránka, která zobrazuje seznam šablon.

Nový katalog šablon je věrnou kopií katalogu, který už nějakou dobu dobře funguje u samotného wordpressu. Klade se tedy důraz na přehlednost, hlavní prvek je více vidět a celá stránka je méně roztažená.

Z přiložených snímků obrazovky je vidět, že se všechny důležité záložky přesunuli do horního menu. Samotné náhledy se o trošku zvětšily a zmizela možnost se na stránce přihlásit.

Po kliknutí na získání více informací o šabloně se vám v novém vzhledu zobrazí nové okno, přes nabídky šablon. U staré verze se otevřela samostatná stránka, kde byly tentýž informace. Výhodou je, že se v informacích šablon můžete pohybovat pomocí šipek. Můžete tedy velice snadno zjistit informace o více šablonách a to v krátkém čase.

Poslední co se v katalogu šablon změnilo, je zobrazení živého náhledu zvolené šablony. Zase je vzhled velice čistý, tlačítko pro stažení je výrazné. Lehké info a hodnocení je vidět i při živém náhledu. V novém vzhledu je samozřejmě možné, se mezi živými náhledy různých šablon přesouvat pomocí šipek.

Já osobně tuto změnu vítám, ať už kvůli rychlosti vyhledání potřebné šablony a nebo zakomponování webu wordpress.org do samotného wordpressu, co se vzhledu týče. Sami si nový vzhled můžete vyzkoušet. Odkazy na šablony by měly být funkční. Při odkazu na danou šablonu, se zobrazí rovnou okno s informacemi o dané šabloně. Jen je zatím stále problém, když není na konci URL adresy lomítko. To se ale velice snadno napraví, jeho automatickým přidáním. Kdy bude tento nový vzhled vypuštěn do ostrého provozu se zatím neví, ale podle toho, jak je již teď ukázka funkční, to nejspíše nebude dlouho trvat.

Jak jste spokojený s novým vzhledem katalogu šablon vy? Vyhovuje vám více nový vzhled a nebo preferujete ten starý? Můžete se o svůj názor podělit v komentářích pod tímto článkem :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation