uvod_lide_novePortál lidé.cz na přelomu března – dubna velikou změnou. Dá se říci, že se celá jeho podoba změnila. Když se tak stalo, tak jsem sepsal všechny nedostatky této verze. Článek naleznete zde. Nedostatků bylo spousty a tak se administrátoři rozhodli pro postupné změny. Některé změny byly provedeny na základě hlášení samotných uživatelů a některé se přidali proto, aby samotný portál měl nějaký smysl. Ukažme si tedy, jaké změny se za ten měsíc a kousek udály a zdali to vůbec stačí k tomu, aby se nové Lidé.cz udrželi.

Jsi tu?

Nová verze byla úplný nedodělek a se seznamkou, kterou se lide.cz měli stát, to nemělo nic společného. První změnou, kterou uvidíte hned na první pohled, je stav uživatele. Tak že zjistíte, zdali je uživatel přihlášen nebo ne. Stav indikuje malá dioda na fotce uživatele, která je buď zelená a je u ní napsáno online nebo tam ikona s textem není vůbec.

stavTuto změnu vítám a vidím ji jako změnu k lepšímu, jen bych dodělal ikonu, kde by bylo napsáno offline a červený puntík.

Holka nebo žena

Další mojí výtkou v předchozím článku bylo, že všechny ženy byly titulovány jako holky a muži zase jako kluci. Aktualizace opravila i tento problém, když hledáte někoho, kdo je starší jak 20 let, tak se vám zobrazí již titul „ženy“ či „muži“ podle toho jaké pohlaví hledáte.

muzi_zeny

 

I tato změna je jistě dobře a většina uživatelů ji přijme kladně.

Víc informací

Každá seznamka je o tom, že se lidi snaží seznámit a hledají tedy k sobě ideální protějšek. Mají tedy nějaká kritéria a podle těch vybírají. Ovšem na tohle tvůrci lidé.cz nějak zapomněli a jediné kritérium byl přibližný věk a místo bydliště. Nová verze tohle trošku spravila, ale opravdu jen trochu.

detaily_nastaveni

 

Jak sami můžete vidět, tak je tu opravdu jen málo informací. Z toho ještě lze navolit, „mám děti“, „děti zatím plánuji“, „nechci děti“ všechny současně. Což je divné, buď děti chci anebo nechci. Tak že zde bych udělal úpravu, že mohu zvolit jen jednu možnost a přidal více informací. Nově ovšem zvolit, že „Nikoho nehledáte“ tím budete vyřazeni z titulní strany. Což se mi jeví jako dobrá volba, jelikož ne všichni na seznamce chtějí vztah, chtějí si třeba jenom popovídat.

 

Starý dobří přátelé

Většina lidí se po změně ptala, jak má kontaktovat lidi, s kterými si psali, ale neměli je v přátelích. Teď již tvůrci mohou říci, že stačí zadat přezdívku daného uživatele do vyhledávacího formuláře a ten vám daný profil, pokud existuje, najde. Poté je již snadné hledaného člověka zkontaktovat.

vyhledavani_lide

Bohužel stále nelze vyhledávat uživatele podle nějakých kritérií. Třeba podle výšky, kuřák/nekuřák, váha atd. Tak že je to zase jen napůl opravená chyba.

 Lepší komunikace

Obměnou by měli projít jak diskuze, tak i samotné soukromé zprávy. V diskuzích by měl tvůrce diskuze mít již nějaká práva, aby mohl diskuzi nějak moderovat. V soukromých zprávách by se mělo objevit lepší třízení, možná již tomu tak je a pokud ano, tak se mi to stále zdá nepřehledné.

Obsah je nejdůležitější

Ovšem i přes tyto změny, které značí, že se administrátoři trošku snaží, je hlavní tah lide.cz pryč a tím jsou diskuze, kde bylo spousty zajímavých informací. Proto bych navrhl, že by diskuze zůstali zakonzervované, což znamená, že by do nich nešlo přispívat, ale mohl by si je kdokoliv zpětně přečíst. Jelikož zahodit takto dlouho vytvářený obsah všemi uživateli je škoda.

Názor vedení

Vedoucí seznamu Pavel Zima na UX konferenci 2014 ukázal graf, kde je jasně vidět, že nová podoba portálu se neuchytila. Ovšem jak sám řekl, že se teď situace stabilizovala. Dodal, že návštěvnost nových lidé.cz je na stejné výši, na jakou by se dostali staré lidé.cz za tři měsíce. Poslední co řekl, bylo, že aspoň tedy něco zkusily. Já být vedoucím, tak nechám, to co funguje, vylepším to a to co nefunguje, buď odstraním, nebo zlepším.

ux-konference-2014-pavel-zima-lide-cz

Pavel Zima ukazuje oblíbenost nove.lide.cz

Upozornění

Na závěr bych vás chtěl upozornit, že do 1.6. 2014 na adrese old.lide.cz naleznete všechen obsah, který jste do nové verze na svém profilu měli. Pak již nebudete mít žádnou možnost jak si za zálohovat vaše data. Proto této příležitosti využijte, dokud je ještě čas. Pokud máte nějaké návrhy jak vylepšit nové lidé.cz nebo postřehy co se na nich změnilo, neváhejte se o to podělit v komentářích pod tímto článkem.

17 komentářů k článku “Nové změny na nove.lide.cz

 1. Tak tahle diskuze mě pobavila. Pan Josef Perdek zaperlil. Nemáte to lehké vysvětlování… admine.

 2. anna 26.7.2014 v 16.44 říká:

  prosím už není žádnej způsob jak se dostat ke svým fotkám , prosím měla jsem tam fotky

  • admin Autor článku 30.7.2014 v 10.32 říká:

   Dobrý den,
   bohužel již není žádný způsob jak se dostat k fotkám na starém profilu. Jediné co lze získat jsou písemné údaje.

 3. josef perdek 17.6.2014 v 12.19 říká:

  Píší všude možně kde se dá. odpovědi se nedočkám. Navíc najít kontakt na někoho z Lidé je nadlidský výkon. Kontakty nefungují, e-mail neexistuje. Velice rád bych poslal rádoby tvůrcům tohoto paskvilu své poznatky, ale není kam a není komu. už jsem podal podnět na ČOI na prošetření tohoto nejasného produktu. Dále jsem dal podnět k soudu o předběžná opatření kvůli ochraně osobních dat. A to vše proto, že mě pořád přesvědčují, že je to něco, co z lidí tahá osobní data a fotky, které potom můžou být zneužity. Vložil jsem do profilového fota už asi 20 fotek a ani jedna nebyla schválená. Prostě si admin dělá co chce a je to velice podezřelé, že se foto již nevrátí. Škoda, že nemáte v pořádku elektronickou poštu, určitě bych vám poslal přílohu s obrázkem vašeho debilního psa, který mi pořád píše „Nelze se připojit k naši serverům. Zkuste to později“. Tak nepište jak vám vše finguje, když nefunguje nic a jen buzerujete poctivé lidi.

 4. Nika 27.5.2014 v 6.21 říká:

  Článek sám o sobě informativní, ale proboha, když už to někdo píše, ať to píše gramaticky dobře, trochu to na mě působí jako článek dítěte z prvního stupně, čeština je můj kobyla…. Popř. pište si články, ale nechte provést korekturu, některé hrubky vážně rvou oči….

  • admin Autor článku 27.5.2014 v 8.49 říká:

   Dobrý den,
   při psaní většího článku se člověk nevyhne, nějaké té chybce v článku. Co jsem článek zpětně kontroloval, většina chyb se týkala čárek v textu. Pokud se vám naše články nelíbí, nikdo vás nenutí je číst. Ovšem nemáme na to, abychom si platili někoho, kdo nám bude dělat korekturu a ani není důvod, když jste jediná, která si zatím stěžovala.
   Přeji hezký den

   • josef perdek 17.6.2014 v 12.23 říká:

    Toto jsou jen pindy starého Findy. Vy že nemáte finance na korekturu? To vám je málo to co máte z reklam? vy se jen pořád vymlouváte a omlouváte sami sebe. Navíc si myslím, že pisatel má pravdu. pokud se tam objeví pár chyb pak OK, ale to, co předvádíte vás vrací do páté třídy ZŠ, pokud víte o čem je řeč. Styďte seč. Vy totiž místo toho aby jste něco vylepšili a lidem pomáhali, tak je šokujte a odrazujete. Navrhuji vám změnit i název portálu z názvu Seznam na Odpuzovač, nebo Blaf.

    • admin Autor článku 17.6.2014 v 12.40 říká:

     Dobrý den,
     tento web nespadá pod společnost Seznam ani jinou podobnou společnost. Tento web je nezávislý na jakékoliv společnosti a všechny články jsou psány z osobního pohledu a u tohoto článku o nových lidé.cz tomu není jinak.
     Tak že my tvůrci tohoto webu, nemáme z reklam na seznamu ani korunu.
     Děkuji za pochopení

     Tento článek je psán jedním z uživatelů Lidé.cz

     • josef perdek 17.6.2014 v 12.50 říká:

      A proč je potom se server Lide se Seznamem provázán tím, že když si založím účet na Seznamu, automaticky mám založen účet na Lidech? Jak je možné, aby se člověk překlepem uvázal k otevření účtu na Lidech minimálně na týden? Když jsem chtěl profil na lidech smazat, tak mi napsalo, že profil bude smazán až za týden? Jak je to vůbec možné?Jiné portály umožňují mazat profil okamžitě. Takže aspoň nelžete a nemystifikujte lidi. Beret v potaz aspoň trošku názory lidí? Názory vašich klientů? napište to otevřeně ať se každý rozhodne.

     • admin Autor článku 17.6.2014 v 12.53 říká:

      Dobrý den,
      jak jsem již psal, tento článek na tomto webu, nemá s firmou Seznam.cz nic společného. Proto vám nemohu odpovědět na vaši otázku, jelikož nejsem zaměstnancem Seznam.cz a neznám jejich pravidla ani nastavení.
      Děkuji za pochopení

   • josef perdek 17.6.2014 v 12.41 říká:

    Pokud nikdo nenutí ty články číst, tak je nepište. Nebo si hovíte v samolibosti? Rád se čtete sám? Dle vaši reakce je to dost možné. Vy jste měl reagovat s pokáním. Vy totiž nejste hospoda, kde když mi pivo nechutná odejdu do jiné. Vy jste portál, veřejný portál a zavazujete se pro nějakou službu lidem. A pokud vás to nebaví a štve vás názor lidu, tak běžte dělat něco, kde své ego uplatníte lépe a kde nebudete ze své práce frustrovaný.

    • admin Autor článku 17.6.2014 v 12.48 říká:

     Dobrý den,
     jak jsem již psal, tento web nemá nic společného s firmou seznam.cz. Je to jen článek s postřehy jednoho z uživatelů portálu lide.cz, kterému se nové změny také nelíbí. A ano opravdu, pokud nechcete tento článek číst, nikdo vás nenutí, je to čistě vaše svobodná vůle a můžete klidně jít i na jiný web.

     • josef perdek 17.6.2014 v 12.54 říká:

      Nezklamal jste. Jsem rád, že jste potvrdil svou ješitnost. Opravdu nemá cenu žádat o názor, nebo o vysvětlení samolibého …Vám totiž na uživatelích absolutně nezáleží a jde vám jen o svou kariéru a mzdu, kterou za svou neprofesionální činnost berete. Nicméně jsem zvědavý jak bude vedení Seznamu na tento rozhovor pohlížet. Díky české poště jim naši korespondenci zašlu a budu čekat jejich odezvu.

     • admin Autor článku 17.6.2014 v 12.57 říká:

      Dobrý den,
      již po několikáté vám říkám, že tento web ani tvůrce článku (já) nemá s firmou Seznam.cz nic společného. Nikdy jsem pro firmu Seznam.cz nepracoval a jsem pouze její uživatel. Proto klidně zašlete naši korespondenci na adresu firmy Seznam.cz.

 5. Petr 24.5.2014 v 10.24 říká:

  Graf na uvedené fotce dokresluje vše – prostě to vedení nezvládlo a bylo natolik tvrdohlavé, že si z podzimní bouřky nevzalo ponaučení.

  A nějaké nápady – více informací o uživatelích v profilech (tím se samozřejmě dostaneme zpět k původním profilům), pak také možnost filtrování uživatelů nejen podle pohlaví, věku a města. Více než 10 „koleček“ s profily při zobrazování – chápu, že chtějí uživatele udržet u webu co nejdelší čas, když už to nejde kvalitou. Když se člověk vrátí tlačítkem „zpět“ v prohlížeči do diskuze, tak aby se mu načetla na pozici, kde ji opustil a ne opět na začátku..

  • admin Autor článku 24.5.2014 v 16.10 říká:

   Tak jak sám Pavel Zima řekl, aspoň to zkusili.Tento přístup je, ale podle mě špatný.

   K vylepšení: Já sám si seznamku představuji úplně jinak. Hlavně se spousty informacích o lidech, abych si mohl vybrat podle určitých kritérií. Děkuji za náměty a komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation