Před pár dny byla uvolněna nová verze wordpressu 3.5.2, která opravovala 12 chyb. Proto se doporučuje aktualizovat, ale dnešní článek je o připravované verzi 3.6. S verzí 3.5.2 byla vydána i 4 beta verze 3.6. Co však bude nového ve verzi 3.6 a jaká je velká změna oproti jiným betám a proč se verze 3.6 tak zpozdila? Vše se dozvíte pokud budete číst dále.

Šablona Twenty Thirteen

První novinkou bude nová šablona, která je již 4 v pořadí, kterou vytvořili přímo sami tvůrci wordpressu. Tato šablona zaručuje, že budete moc využít všechny novinky, které se ve verzi 3.6 dočkáme. Šablona je oproti svým předchůdcům barevnější a centrovaná na střed. Je tedy inspirována novou módou.

 

Zamykání upravovaných příspěvků

Tato novinka je velmi užitečná především pro blogy, na kterých pracuje více autorů. Když bude někdo pracovat na nějakém příspěvku a vy by jste jej chtěli upravit wordpress vás varuje, že příspěvek je právě upravován jiným autorem. Zámek, který vás bude varovat bude možné vypnout.

 

Navigační menu

Navigační menu, které naleznete po levé straně by se mělo zjednodušit. Další novinkou bude přidání hromadných operací do menu. A ještě se předpokládá, že bude i nový vzhled samotného menu. Tento vzhled není ovšem potvrzen a můžete si jej vyzkoušet díky pluginy MP6.

 

Revize

WordPress sám od sebe ukládá několik verzí vašeho příspěvku. A ukládá je přímo do databáze, proto je vhodné někdy databázi pročistit. Ovšem pročištění do teď můžete dělat jen přímým zásahem do databáze a nebo nainstalováním pluginu.  S novou verzi by však nebyl potřeba žádný plugin a ani přímé zasahování do databáze. K revizím přibudou avatary a slidery. Všechny tyto změny usnadní práci s velkým počtem revizí.

 

Autosave

Příspěvky se budou ukládat přímo do vašeho počítače (t.j. lokálně). Pokud tedy dojde k výpadku internetového připojení, tak nepřijdete o vaši práci.

 

Formáty příspěvků

Nově měly být zlepšeny i formáty příspěvků. Teď je možno využít až deset formátů (normální,poznámka,galerie,obrázek,video,hudba,citace,odkaz,stav,rozhovor), některé formáty nemusí být díky vaše šabloně dostupné. V dostupných verzích wordpress se zatím formáty vybírali až po vytvoření příspěvku. Nové formáty ovšem měly fungovat jinak. Měl se vybrat formát a podle toho se vyplnit potřebné údaje. Tím mělo být dosaženo, že se v šabloně zobrazí vše korektně a bude to pro autory webu snazší. Ovšem od tohoto nápadu se zatím upustilo, díky chybě, která neumožňovala zajistit bezchybnost grafického rozhraní. Proto se této novinky dočkáme až v dalších verzích. A tato změna je i hlavním důvodem, proč ještě nebyla vydána oficiální verze 3.6. Muselo se totiž předělat přidávání příspěvků.

Nové příspěvky, které nebudou zahrnuty Finální verze příspěvků wordpress 3.6

 

Hudba a video

Nově by také mělo být dostupné uložení videa a nebo hudby a využití ji na webu. Ovšem po zrušení nového rozhraní příspěvků není jasné, jak je na tom i tato novinka a zdali nebude zařazena až do příští verze.

A pokud jste se dočetli až sem, tak mám pro vás dobrou zprávu a to, že si můžete stáhnout verzi 3.6 beta 4 v českém jazyce. Kdy vyjde oficiální verze se ještě stále neví, ale předpokládá se, že to bude do konce července.

Odkaz ke stažení

 

UPOZORŇUJI, ŽE Z NĚJAKÉHO DŮVODU U BETY 4 NEJDE VLOŽIT ÚDAJE DO INSTALAČNÍHO PROCESU. PROTO JE NUTNÉ VLOŽIT VŠE POTŘEBNÉ DO SOUBORU wp-config-sample.php a ten poté přejmenovat na wp-config.php. Poté již stačí zadat název webu a přihlašovací údaje administrátora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation