Včera v 19:00 byl spuštěn dlouho očekávaný úpis akcií. Tento úpis ovšem trval pouhých 52 minut jak napsal Wedos na sociálních sítích. Ovšem uživatelům se to zdá divné již proto, jelikož napřed bylo něco kolem 28 000 akcií volných a za chvíli bylo již jen 8 000.  Všichni uživatelé se ptají jak je to možné a zdali někdo neupsal víc jak 50 %. Wedos se však na tyto otázky nevyjadřuje. Jelikož by bylo protiprávní omezovat úpis akcií. Ovšem ještě nějaký uživatelé mají šanci akcie získat a to v případe, že zarezervované akcie nebudou do 5 dnů od registrace zaplaceny. Ovšem to se nejspíše nestane jelikož již je jen malinká část akcií ještě nezaplacená.

Začátek úpisu začal na 30 000 akciích. Jak sám wedos na sociálních sítích psal, je šokován tím, jak rychle byly akcie prodány. A jelikož na tuto možnost wedos nebyl připraven (což dokázalo přetížení serveru, který nestíhal běžet správně) , hledá řešení jak zaopatřit i zákazníky, na které se nedostalo. Ovšem je otázkou, zdali wedos opravdu nevěděl, že je takovýto nával možný. Jelikož dva dny předem bylo již možno se zaregistrovat jako akcionář. A každý dostal své ID. A tyto ID byly až 4 místní. To znamená, že bylo zaregistrováno minimálně 1 000 akcionářů. Kdyby si každý objednal 30 akcií = 3000 Kč byly by všechny akcie prodány.

Další věc, kterou wedos podcenil, bylo oznámení. Sice dávalo oznámení na své stránky a uveřejňovali odkazy na sociální sítě, ale bylo možné při před-registraci zažádat o upozornění na úpis akcií. Bylo možné zadat email a i telefonní číslo. Ti co zadali číslo díky objemu dat (několik stovek SMS) dostali někteří SMS klidně i 20 minut po zahájení úpisu. Email však přišel všem stejně a to 10 minut před zápisem. Jinak další chybou bylo, že wedos spustila úpis v 19:00 což tolik lidé neočekávalo.

Teď již nespokojeným akcionářům, na které se nedostalo nezbývá než jen čekat jak se wedos vyjádří a zdali na ně dojde řada.

Tento článek budeme postupně aktualizovat a dění budeme pro vás sledovat.

Společnost Wedos vydala vyjádření k velmi rychlému úpisu akcií. Odkaz článekOdkaz diskuze .

I přesto, že se dosti rozepsali, zdá se mi tento článek málo informativní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation