Již byla na několika webech řeč o nové chystané šabloně Twenty Sixteen, která má vyjít na konci tohoto roku, stejně jako tomu bude u další chystané verze WordPressu. Nyní je již řeč o verzi s číslem 4.4. Sice je do vydání ještě několik měsíců, ale již je odhalena jedna změna. Pojďme se tedy na ni podívat a zjistit, zdali je dobrá či špatná.

Novinka se týká formuláře pro zasílání komentářů. Přesněji řečeno, jde o změnu pořadí daných polí, kde se uvádí email,jméno a obsah komentáře.

Jak je z náhledu patrné do popředí byla přesunuta část, kde se píše samotný komentář. Ten je ze všeho nejvíce důležitý. Jméno a email už jsou méně důležité a ani ne tak moc důležité, pro sdělení své myšlenky. Sám vím, že někteří lidé nemají rádi sdělování emailu (i přesto, že je skrytý) a pravého jména. Někteří lidé si tedy tyto údaje vymyslí a někteří raději ani komentář nenapíší. Proto vítám toto nové řazení, jelikož první co uživatel uvidí je kolonka pro komentář a ne kolonky pro zadání osobních údajů. Tak že očekávám, že se zvýší počet komentářů.

Také se tímto způsob řeší problém, že při kliknutí na tlačítko „Odpovědět“ se vám automaticky hned vložil kurzor do pole komentář. Bylo to trochu matoucí, jelikož jste často neměli vyplněné zbylá políčka, která jsou povinná. Nemohli jste tedy hned komentář odeslat a museli jste vyplnit zbylá povinná pole. Teď již půjde vše posloupně. Vyplníte komentář a i pomocí klávesnice se snadno přesunete k dalším povinným polím a pak už jen komentář na konci odešlete.

Bohužel pro vývojáře je to trošku nevyhovující, jelikož kvůli této změně se změní i výstup z funkce comment_form, proto se všem tvůrcům, kteří využívají tuto funkci doporučuje zkontrolovat, zdali vše stále funguje i na nejnovější verzi 4.4.

Jaký je tvůj názor na tuto chystanou změnu v nové verzi? Myslíš si, že to uživatele potěší či spíše naštve? Lidi se kvůli tomu dělí na dva tábory, kam se zařadíš ty? Sděl nám to dole v komentářích.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation