Většina uživatelů, má na svém počítači nějaký antivirový program. Jsou dvě skupiny, placené a zdarma. Většina běžných uživatelů sáhne po antiviru zdarma. Mezi nejlepší z nich patří antivirový program s názvem Avast free antivirus. Dnes si však ukážeme jeho bratříčka a to verzi Pro. Jedná se tedy o verzi Avast Pro antivirus. Podělím se s vámi o poznatky, které za půl rok používání s tímto antivirem mám a také, zdali se vyplatí si připlatit za placenou verzi.

Co vlastně za novinky přináší nová nejnižší placená verze antiviru? Přináší 3 zásadní novinky, ochranu DNS, SandBox a SafeZone.

SandBox

Služba sandbox je aplikace, která vám umožní spouštět podezřelé/nebezpečné soubory, aplikace a také prohlížet podezřelé stránky. Tak že pokud si nejste jistí, zdali je soubor bezpečný, či daná stránka neobsahuje nějaký virus, tak využijete sandbox. Máte dvě možnosti, jak spustit podezřelou aplikaci. Buď spustíte samotnou aplikaci sandbox a pak najdete aplikaci, které nevěříte. Druhou možností je najít aplikaci, kliknout na ni pravým tlačítkem a zvolit Spustit v Sandboxu. Pokud chcete prohlížet nebezpečné webové stránky, tak si napřed musíte v sandboxu otevřít prohlížeč a poté prohlížet podezřelé stránky. Po uzavření sandboxu se všechny data smažou. Žádný sebelepší virus, vám díky sandboxu nemůže ublížit. Také si můžete navolit, které aplikace se v sandboxu mají automaticky spouštět. Modrý rámeček se záložkou vám pomáhá určit, zdali jste v sandboxu nebo ne. Je to tedy velice příjemná aplikace.

Ukázka Avast SandBox

Ukázka Avast SandBox

SafeZone

Opakem sandboxu se druhá část s názvem safezone, která se stará o to, aby se žádná část vašeho počítače nedostala do safezone. Tak že je přímo určená na prohlížení důležitých stránek, kde chcete mít jistotu, že vás nesleduje nějaký virus. Například se hodí na prohlížení internetového bankovnictví. Doporučuji nezaměnit tyto dvě aplikace. Pokud si v safezone natáhnete virus už samotná aplikace safezone není bezpečná. Proto pomocí safezone navštěvujte jen známé a ověřené stránky. V savezone lze také spouštět aplikace, které si zvolíte. Vybírejte pečlivě, jelikož zase daná aplikace může být škodlivá a pak savezone bude postrádat smysl.

Ukázka Avast SafeZone

Ukázka Avast SafeZone

Ochrana DNS

Aplikace SecureDNS se postará o to, že u vašeho routeru nelze provést neautorizovanou změnu DNS. Změnou DNS vám může útočník podstrčit stránku, která vypadá jako ta, kterou hledáte. Stránka je však útočná a snaží se o vás získat co nejvíce údajů (heslo, uživatelské jméno). Díky této funkci, si však můžete být jisti, že jste na stránce, kterou jste chtěli navštívit.

Cena

Je každému jasné, že cena je jedna z důležitých aspektů, zdali si produkt koupíte. I u mě, cena rozhodovala. Já sám jsem nakoupil Avast Pro antivirus za 190 Kč. Teď se možná ptáte, jak jsem to udělal, když na webu avast.cz najdete cenu 790 Kč. Prozradím vám, jak si koupit verzi Pro za 190 Kč. Ony jsou totiž 3 ceny. Jedna verze je na webu avast.cz, pak je druhá cena v obchodu samotného antiviru. Třetí cenu najdete po nějakém čase používání, hned na úvodní stránce programu Avast Free antivirus. Např.: Na Valentýna se vám akce ukáže, nebo při dlouhodobějším používání, jako sleva za věrnost.

Screen se speciální cenou jsem nemohl udělat, jelikož mi to už akci na slevu nenabízí, jelikož už mám licenci zakoupenou. Nabídka se vám zobrazí v červeném rámečku. Akce vyskakuje i v popup okně.

Zápory

Jako vše i Avast má nějaké zápory. Nejde tak ani přímo o Avast Pro antivirus, jako o postoj samotné firmy. Při instalaci máte automaticky zaškrtnutá políčka o instalaci prohlížeče Google Chrome (který je hlavním prohlížečem v SafeBoxu) a instalaci jeho doplňků do ostatních prohlížečů. Dalším záporem je, poskytování informací, které o vás Avast nashromáždí třetím stranám. Z údajů však budou odstraněny citlivá data.

 Pozn.: Screeny jsou z portálu magazin.stahuj.centrum.cz

Kritika

Z mých zkušeností, co se týká Avastu verze zdarma a placené verze, bych to shrnul do krátkého závěru. Po instalaci Avast Pro antivirus se mi PC zdá rychlejší. Cena 190 Kč/rok se mi zdá přijatelná, za výhody, které vám nové aplikace při správném používání přináší. Aplikace sice člověk nevyužívá každý den, ale velice se hodí. Osobně bych ale větší částku, jak 190 Kč/nezaplatil. 

Hodnocení:4 z 5

 

6 komentářů k článku “Avast Pro Antivirus zkušenosti

 1. Vladimír Vik 5.2.2016 v 7.24 říká:

  Kdysi jsem byl s Avastem hodně spokojený, a tak jsem po něm znovu sáhl. Ale mám pocit, že firma dnes už není to co bývala. Antivirus funguje relativně dobře i když před malware mě neochráníl.
  Rovnou jsem si k placené verzi pořídil AvastCelanUp, který má zrychlit počítač. Ale ouhá, po té co jsem přešel na profi verzi, můj počítač se zpomalil a začal se zasekávat.
  Program AvastCleanUp umí v podstatě jen čistí registry a za ty prachy existují lepší nástroje a zdarma.
  Dobrá věc co u Avastu je, že pokud chcete, tak vám v prohlížečích blokuje reklamy, což využívám. Tato funkce je však konfliktntí s doplňkem prohlížeče AddBlock, který musíte odinstalovat.
  Po několika negativních zkušenostech během prvních dnů, jsem se už v prvním týdnu rozhodl využít 30 denní záruku na vrácení peněz. Ale ouha i když jsem program kupoval přímo přes program avastu, zakoupen byl přes jiného distributora DigitalRiver, takže po zkontaktování Avastu mi napsali, že mám kontaktovat přímo je. Takže jsem kontaktoval firmu, tentokrát už pouze se 14 denní zárukou na vrácení peněz ale pořád v limitu. Ti mi ovšem napsali, ať se obrátím přímo Avast. Takže zkusím přeinstalovat počítač (snad na win 10) bude fungovat lépe a pak již Avast nikdy víc.

  • admin Autor článku 5.2.2016 v 11.02 říká:

   Dobrý den,
   chci vám poděkovat, že jste se podělil o své zkušenosti.
   osobně jsem o AvastCleanUp psal v článku o Avast 2016, který nedávno vyšel. Tam jsem také zmiňoval, jak se z Avastu stává neuvěřitelný moloch s mnoha zbytečnými funkcemi. Osobně jsem vůbec statistice o zrychlení pomocí AvastCleanUp nevěřil. Sám vím, jak mám PC optimalizované a výkonné, tak že takovýto prográmek, by mi zbytečně jen zabíral místo. Teď jste mi to jen potvrdil.
   O blokování reklam pomocí Avastu nevím, kde se to dá nastavit?
   Jak je možné, že byl Avast zakoupen přes někoho jiného, když jste nakupoval přímo u Avastu? No očividně neví co s vámi. Obrátil bych se přímo na Avast, s emailem, kde vám firma DigitalRiver doporučuje se obrátit na ně. Nespoléhal bych, že Avast nějak dokáže zrychlit nové Windows 10.
   Bohužel já mám již také negativní zkušenost a to s náhlým zaseknutím aktualizace Skype pomocí aktualizátoru v Avastu. Skype se odinstaluje, ale již se nenainstaluje. Po ruční instalaci, není dostupná ikona a vše se musí donastavit ručně.Od podpory mi bylo řečeno, že mám přeinstalovat Avast a pak vše zkusit znovu.
   Firma Avast musí být dost zisková, jelikož si postavili nové sídlo 🙂 . Já osobně jsem celou dobu jel na Avast Free a nebýt slevy, tak si Pro verzi nepořídím 😉 .

 2. Doporučil bych zavítat sem – https://www.interval.cz/clanky/avast-muze-sledovat-zakazniky-stejne-jako-lenovo/, pak zjistíte, že nejlepší volba je Eset a nebo G-Data.

  • admin Autor článku 18.4.2015 v 15.03 říká:

   Ano o této problematice vím. Tak že kdo chce si může tuto funkci vypnout. Tato recenze se věnuje přidaným funkcím v Avast Pro antivirus, oproti Avast free antivirus. Fukce kontroli HTTPS je však i ve verzi zdarma. Jsem ovšem toho názoru, že by měla být v základu vypnutá.
   Tahle funkce, ale není dostupná na Windows XP.

 3. Labdo 16.4.2015 v 12.17 říká:

  Já používám Comodo, naprostá spokojenost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation